• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Zijn boodschappen in Guyana goedkoper dan in Suriname?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 november 2025 18:00
in Lifestyle, Suriname
boodschappen drank soft drink winkel supermarkt

Supermarkten in Suriname hanteren verschillende prijzen. Foto: illustratief.

De hoge kosten van levensonderhoud zijn wereldwijd een gespreksonderwerp, maar in Suriname ligt het extra gevoelig.

De prijzen in de supermarkt lijken vaak te stijgen en veel mensen vragen zich af of het elders in de regio beter te doen is.

Critici zeggen zelfs dat boodschappen doen in Nederland soms goedkoper kan uitvallen dan in Paramaribo. Maar hoe zit dat bij onze directe buur, Guyana?

GFC Nieuws nam de proef op de som en bekeek gegevens van Numbeo, een internationale vergelijkingwebsite die prijzen van levensonderhoud bijhoudt op basis van actuele gegevens van bewoners en reizigers.

De cijfers geven een betrouwbaar beeld van wat consumenten werkelijk betalen in lokale valuta en omgerekend in Amerikaanse dollars.

In Georgetown, de hoofdstad van Guyana, kost een liter melk gemiddeld 1,77 USD, een brood van een halve kilo 1,29 USD en een kilo kipfilet 5,56 USD. Een dozijn eieren komt op ongeveer 3,40 USD, terwijl een kilo tomaten 6,07 USDkost.

In Paramaribo liggen de prijzen op vergelijkbaar niveau, maar met kleine verschillen per product. Zo betaal je voor kip vaak iets minder dan in Georgetown, terwijl groenten en fruit in Suriname iets duurder kunnen zijn door schommelende importprijzen en beperkte lokale productie.

Opvallend is dat in Guyana vooral geïmporteerde producten, zoals kaas en appels, flink duurder zijn. Een kilo lokale kaas kost daar gemiddeld 12,47 USD, tegenover lagere prijzen in Suriname waar er meer regionale alternatieven zijn.

Hoewel de Amerikaanse dollar in beide landen gangbaar is voor prijsvergelijking, is koopkracht een ander verhaal.

In Guyana liggen de inkomens iets hoger, terwijl in Suriname de valutawaarde en wisselkoersen het dagelijks leven zwaar beïnvloeden.

De conclusie: de boodschappenkar in Georgetown is niet per se goedkoper dan in Paramaribo.

Voor sommige producten wel, maar de totale kassabon blijft vergelijkbaar. Goedkoper leven hangt dus niet alleen af van waar je winkelt, maar vooral van wat je verdient en hoe stabiel je munt is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Verbranden drugs in Kraka
Lifestyle

Wong uit kritiek op drugsverbranding met banden in Kraka

winkel boodschappen supermarkt
Suriname

KIVC onderzoekt welke supermarkten in Paramaribo het goedkoopst zijn

amsterdam nederland tram ov
Lifestyle

Surinamers eisen integratie van buitenlanders, maar verzetten zich tegen dezelfde eis in Nederland

aanrijding
Suriname

Verkeersdode en zwaargewonden gemeld aan de Martin Luther Kingweg

weg onder water
Suriname

Waarnemend president Rusland brengt veldbezoek aan Djoelstraat

Visit FinanceAndControl11jun25
Suriname

IGSR behaalt vier prestigieuze accreditaties

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws