• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Wetenschappers vinden giftige stoffen in e-sigaretten die longcellen ernstig aantasten

Ida Thornhill door Ida Thornhill
24 oktober 2025 13:44
in Gezondheid, Lifestyle, Suriname
vapen vape

Een groep wetenschappers van de University of California, Riverside (VS), heeft ontdekt dat bij het gebruik van e-sigaretten zeer giftige stoffen kunnen vrijkomen die longcellen aantasten.

Het gaat om de stoffen methylglyoxal en acetaldehyde, die ontstaan wanneer de vloeistof in de vape verhit wordt.

Volgens de onderzoekers kunnen deze verbindingen de cellen in de longen ernstig beschadigen en op termijn gezondheidsproblemen veroorzaken.

De studie richtte zich op een veelgebruikte vloeistof in e-sigaretten: propyleenglycol. Wanneer deze stof heet wordt, bijvoorbeeld tijdens het inhaleren van damp, ontstaan chemische reacties die giftige gassen vormen.

In het laboratorium zagen de onderzoekers dat longcellen die met deze damp in contact kwamen, duidelijk tekenen van schade vertoonden. De cellen functioneerden minder goed en raakten zelfs vervormd.

“Velen denken dat vapen een veilig alternatief is voor roken, maar dit onderzoek laat zien dat dat niet altijd klopt. Ook zonder tabak kunnen er bij verhitting van de vloeistof stoffen ontstaan die schadelijk zijn voor het lichaam”, zegt entrepreneur, weldoener en anti- rook lobbyist Geor Hering aan GFC Nieuws.

Hij waarschuwt dat vooral jongeren die steeds vaker vapen zich niet bewust zijn van deze risico’s.

Voor Suriname is dit onderzoek belangrijk, omdat er aanwijzingen zijn dat jongeren en volwassenen in het land e-sigaretten gebruiken.

Gezondheidsvoorlichting en bewustwording over het gebruik van deze producten worden dus steeds belangrijker.

De researchers hopen dat deze resultaten wereldwijd leiden tot strengere controle op vape-producten en betere informatie voor gebruikers.

ShareTweetSend

Meer berichten

[Aggregator] Downloaded image for imported item #417523
Suriname

Suriname en Venezuela willen samenwerking versterken op gebied van landbouw, olie en visserij

karan chablani
Suriname

Politie onderzoekt betrokkenheid van Antony Loswijk bij dodelijke schietpartij op Emielaan

kfc
Lifestyle

Klanten nemen het op voor Surinaamse KFC-medewerker na twerkfilmpje

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws