• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Gevoeligheid groeit rond het aanspreken van andermans kinderen

Ida Thornhill door Ida Thornhill
8 oktober 2025 00:00
in Lifestyle, Suriname
KInderen jongens

Foto ter illustratie.

Volgens trendwatcher Patricia Wong is in Suriname een duidelijke verschuiving zichtbaar in hoe mensen omgaan met het gedrag van kinderen in de openbare ruimte.

Waar het vroeger vanzelfsprekend was dat een buurvrouw, winkelier of voorbijganger een kind terechtwees als het zich misdroeg, ligt dat vandaag een stuk gevoeliger.

“Er is minder ruimte om andermans kinderen aan te spreken zonder dat ouders zich aangevallen voelen,” zegt Wong in gesprek met GFC Nieuws Lifestyle.

Vaker klinkt de uitspraak “mi pikin no fu yu” – mijn kind is niet van jou – wanneer iemand zich mengt in de opvoeding van een ander.

Die uitspraak symboliseert volgens haar de groeiende behoefte aan autonomie binnen gezinnen, maar ook het afnemende vertrouwen in de samenleving.

Ouders hechten meer waarde aan hun eigen opvoedstijl en zien inmenging van buitenaf soms als kritiek of onnodige bemoeienis.

Toch wijst Wong erop dat deze ontwikkeling ook een keerzijde heeft.

“De sociale controle die vroeger hielp om grenzen aan te leren, verdwijnt langzaam. Dat heeft invloed op hoe kinderen zich in de samenleving bewegen,” legt ze uit.

In buurten en scholen leidt het onderwerp tot uiteenlopende meningen. Sommigen vinden dat alleen ouders het recht hebben hun kind te corrigeren, terwijl anderen juist pleiten voor meer gemeenschapszin.

De discussie toont volgens de trendwatcher aan hoe de Surinaamse samenleving verandert. Van een hechte gemeenschap waarin opvoeden een gezamenlijke verantwoordelijkheid was, naar een tijd waarin persoonlijke grenzen zwaarder wegen.

Het gesprek over wie een kind mag aanspreken is daarmee niet zomaar een opvoedkwestie, maar weerspiegelt bredere veranderingen in hoe Surinamers met elkaar samenleven.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

petitie inheems kollectief suriname 41
Suriname

“Te lang is er onzekerheid over de erkenning van onze grondrechten… Te lang is er onrecht”

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436245
Suriname

Spanning loopt op bij goudmijn: twee doden na val van berg

aids voorlichting wit santi
Suriname

Succesvolle aidsvoorlichting ter gelegenheid van 14-jarig bestaan SWEC

3 ranjan
Suriname

Diaspora-ondernemers bundelen krachten voor toekomst Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436672
Suriname

Suriname investeert in wereldburgerschap: nieuwe generatie diplomaten in de maak

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436659
Suriname

Gangarampandayweg bijna gereed na grootschalige aanpak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws