• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ramcharan eist dat Suriname onmiddellijk stopt met fiscale overheersing door Nederland

Ida Thornhill door Ida Thornhill
5 oktober 2025 01:00
in Nederland, Suriname
Binnenhof Den Haag

Het is tijd dat Suriname zich losmaakt van de greep van Nederland. Dat laat de bekende analist dr. Ashwin Ramcharan in een felle reactie aan GFC Nieuw weten.

Volgens hem is het huidige belastingverdrag tussen beide landen niets minder dan een voortzetting van koloniale uitbuiting, verpakt in diplomatieke beleefdheid.

“Nederland moet met zijn tengels afblijven van Suriname en geen belastingen meer heffen in een voormalige kolonie,” stelt Ramcharan scherp.

“Laat Nederland dat maar doen op de Antillen. Suriname mag nooit meer een wingewest worden.”

Ramcharan benadrukt dat Nederland het verdrag “slim en in eigen voordeel” heeft opgezet, terwijl Suriname niet weet hoe het zijn belangen moet verdedigen.

Daardoor kan Nederland nog steeds belastingen innen op Surinaams grondgebied. Dat noemt hij ronduit beschamend.

“De regering-Simons–Rusland moet onmiddellijk het verdrag opzeggen en een nieuw, eerlijk akkoord sluiten dat de soevereiniteit van Suriname herstelt.”

Volgens hem  liggen er juist enorme kansen voor Suriname als het de fiscale controle terug pakt.

Mis dit niet:

Politie, SBB en Commissariaat Para bundelen krachten voor veiligheid Pikin Saron

Voormalige werkhallen AdeKUS worden nieuwe collegezalen

“Suriname moet zelf een belastingparadijs worden, net als de Nederlandse Antillen. Met de opkomst van gas en olie kunnen we investeerders aantrekken die genoeg hebben van de hoge belastingen in Europa. Die mensen zouden in de rij staan op Zanderij.”

Ramcharan vindt dat koning Willem-Alexander tijdens zijn komend bezoek niet alleen ceremoniële toespraken mag houden, maar ook moet horen dat Nederland nog steeds economisch profiteert van Suriname.

“Belastingheffing is een kwestie van soevereiniteit. Zolang Nederland zich met onze inkomsten bemoeit, zijn we niet echt vrij.”

Hij besluit met een duidelijke oproep: “Suriname moet relaties aangaan met landen die iets brengen, niet met landen die eeuwenlang alleen hebben gehaald.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Fact-findingmissie brengt veiligheidssituatie Pikin Saron opnieuw in kaart
Suriname

Politie, SBB en Commissariaat Para bundelen krachten voor veiligheid Pikin Saron

Staatsolie investeert in betere onderwijsfaciliteiten voor AdeKUS.
Suriname

Voormalige werkhallen AdeKUS worden nieuwe collegezalen

Domineestraat vanaf 16 augustus weer open na ingrijpende renovatie.
Suriname

Domineestraat weer toegankelijk, werkzaamheden gaan door tot november

vhp
Suriname

Orange Movement 2.0: wij willen de VHP versterken, niet ondermijnen

De grootste bedreiging voor het KPS kan van binnenuit komen.
Suriname

Verkeerscontroles Munder leveren 36 bekeuringen op

de Nederlandse hoofdstad scoort hoog op internationale ranglijsten voor levenskwaliteit, maar steeds meer Surinaamse Nederlanders wonen buiten de stad. Foto: Amsterdam centrum
Lifestyle

‘Surinamers trekken weg uit een van de aantrekkelijkste steden ter wereld: Amsterdam’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws