Suriname en het United Nations Development Programme (UNDP) gaan hun samenwerking verder intensiveren. Op donderdag 2 oktober 2025 ontving president Jennifer Simons de UNDP-vertegenwoordiger voor Suriname en Guyana, Katy Thompson, op het kabinet.
Het kennismakingsbezoek bevestigde volgens minister Melvin Bouva van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS) de goede relatie tussen Suriname en de ontwikkelingsorganisatie van de Verenigde Naties.
Een belangrijk speerpunt van president Simons was de expertise van de UNDP op het gebied van decentralisatie en local government.
Volgens haar kan de internationale kennis en ervaring van de organisatie hierbij van grote waarde zijn. Ook het verbeteren van de *ease of doing business* in Suriname kwam aan de orde, met als doel een aantrekkelijker ondernemers- en investeringsklimaat te creëren.
Daarnaast stond klimaat en milieu opnieuw hoog op de agenda. Minister Bouva benadrukte de boodschap van de president: “Wij hebben ons bos, wij behouden het, en wij willen samen met u kijken hoe wij dit duurzaam kunnen omzetten in ontwikkeling.”
De UNDP-vertegenwoordiger gaf aan Suriname te willen ondersteunen via het country programma, waarbij gebruikgemaakt zal worden van UNDP’s internationale netwerk en expertise.
Ook werd besproken dat door het dalende ontwikkelingsbudget nieuwe vormen van samenwerking noodzakelijk zijn, zoals het inzetten van wederzijdse expertise en het versterken van lokale capaciteit.
Beide partijen spraken de intentie uit de samenwerking te verdiepen en gericht te werken aan duurzame ontwikkeling en een beter investeringsklimaat in Suriname.
Dit bericht is afkomstig van gov.sr