• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Politici willen gokken in Suriname aan banden leggen met nieuwe regels

Ida Thornhill door Ida Thornhill
19 september 2025 03:45
in Suriname
Casino gokmachines

In Suriname wordt vaker gesproken over de schadelijke gevolgen van gokken voor kwetsbare gezinnen.

Verschillende politici hebben daarom voorstellen gedaan om de gokcultuur in te perken.

Een van de meest besproken ideeën is het verminderen van het aantal gokgelegenheden in wijken waar veel kansarme huishoudens wonen.

Daarnaast ligt er een plan op tafel om de openingstijden van fysieke speelhallen sterk te beperken zodat de verleiding kleiner wordt.

De discussie komt op een moment dat steeds meer gezinnen in de financiële problemen raken door gokverslaving.

Bekijk ook:

Bronto Somohardjo: “De grootste vijand van Suriname is het verliezen van hoop”

Woontorens in Paramaribo als oplossing voor woningtekort

Volgens betrokkenen leidt dit niet alleen tot lege portemonnees, maar ook tot spanningen in gezinnen, verwaarlozing van kinderen en zelfs tot schulden die jarenlang blijven doorwerken.

Gokken, dat vaak begint als een vorm van ontspanning of hoop op snelle winst, eindigt voor velen in een neerwaartse spiraal die relaties en toekomstplannen onder druk zet.

De vraag is of de voorstellen zonder weerstand ingevoerd kunnen worden. Exploitanten van gokhuizen zien hun inkomsten bedreigd en zullen vermoedelijk bezwaar maken.

Ook is er vrees dat strengere regels zullen leiden tot illegale gokpraktijken, waardoor de controle juist moeilijker wordt.

Toch klinkt de roep om verandering steeds luider, zeker vanuit maatschappelijke organisaties die dagelijks geconfronteerd worden met de gevolgen.

Naast de politieke plannen stellen experts van het KIVC in gesprek met GFC Nieuws dat er meer aandacht moet komen voor voorlichting en preventie.

“Denk aan campagnes op scholen, hulptrajecten voor gokverslaafden en strengere controles op leeftijdsgrenzen”, legt een woordvoerder van het KIVC uit.

Ook wordt er gepleit voor meer recreatieve alternatieven, zoals sport- en buurtactiviteiten, zodat vooral jongeren hun vrije tijd op een gezonde manier kunnen besteden.

Of de overheid de moed heeft om deze voorstellen door te voeren zal de komende jaren blijken. Wat wel duidelijk is, is dat de impact van gokverslaving zo groot is dat wegkijken geen optie meer is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Bronto Somohardjo.
Suriname

Bronto Somohardjo: “De grootste vijand van Suriname is het verliezen van hoop”

Door nu te kiezen voor bouwen in de hoogte kan Paramaribo zich voorbereiden op de toekomst en tegelijkertijd inspelen op de woonwensen van een nieuwe generatie. Foto: Amsterdam
Lifestyle

Woontorens in Paramaribo als oplossing voor woningtekort

Amerikaanse ambassade viert 250 jaar onafhankelijkheid en 50 jaar partnerschap
Suriname

President Simons benadrukt belang van samenwerking met Verenigde Staten

3 miljoen USD nodig voor bouw gemaal rond bestaande pompen.
Suriname

Negentien zware pompen nog niet direct inzetbaar, OW werkt aan structurele oplossing waterbeheer

GPS wordt verplicht in openbaar transport
Suriname

Minister Landveld: GPS wordt verplicht in openbaar transport

Albert Ramdin.
Suriname

Marcel Oostburg plaatst kanttekeningen bij berichtgeving over OAS-verklaring rond secretaris-generaal Albert Ramdin

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws