• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Hittegolf in Suriname zo bescherm je je dier tegen uitdroging en stress

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 September 2025 14:20
in Lifestyle, Suriname
Herdershond Duitse herder hond puppy

De aanhoudende warmte in Suriname maakt het leven voor huisdieren steeds lastiger. Terwijl mensen naar airconditioning of een ventilator kunnen grijpen, zijn dieren volledig afhankelijk van de zorg van hun eigenaar.

In veel wijken is de thermometer de afgelopen dagen ruim boven de 35 graden Celsius blijven steken en dat laat zijn sporen na bij honden, katten en zelfs kleinere dieren zoals konijnen of vogels.

Wat vaak onderschat wordt, is dat dieren hun warmte moeilijk kwijt kunnen. Waar mensen transpireren om af te koelen, moeten honden bijvoorbeeld hijgen om hun lichaamstemperatuur omlaag te brengen.

Katten zoeken instinctief een koel plekje, maar als dat niet beschikbaar is, raken ze sneller oververhit.

Vogels of knaagdieren hebben het nog moeilijker: kleine veranderingen in temperatuur hebben grote gevolgen voor hun welzijn.

Vers drinkwater is daarom van levensbelang. Een bak die de hele dag in de zon staat, warmt snel op en wordt onaantrekkelijk.

Het regelmatig bijvullen en vervangen van water voorkomt dat dieren uitdrogen. Ook eenvoudige maatregelen, zoals meerdere drinkplekken aanbieden of het water in de schaduw plaatsen, kunnen al veel verschil maken.

Daarnaast speelt schaduw een sleutelrol. Dieren die buiten gehouden worden, moeten kunnen schuilen onder een afdak of boom.

Is die optie er niet, dan is het raadzaam om zelf beschutting te creëren met bijvoorbeeld een doek of parasol.

Sommige eigenaren gebruiken ook een vochtige doek om de vacht te koelen, een simpele ingreep die direct verlichting geeft.

Juist nu de hitte blijft aanhouden, is het belangrijk dat baasjes zich bewust zijn van hun verantwoordelijkheid.

Huisdieren kunnen niet zelf aangeven dat ze dorst hebben of dat de zon te fel is. Een beetje extra zorg in deze periode kan letterlijk het verschil maken tussen ongemak en gevaar.

ShareTweetSend

Meer berichten

milieuvervuiling platte brug
Suriname

Plattebrug kreunt onder afval: Surinamers vervuilen hun eigen erfgoed

Zwaailicht politie
Suriname

Bromfiets mogelijk gedumpt en in brand gestoken

asfaltering OW werkzaamheden
Suriname

Einde aan gevaarlijke verkeerssituaties in Soekramsingstraat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws