• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinamers verlangen volgens analist naar laagdrempelige uitgaansplek in Paramaribo

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 september 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
uiteten restaurant familie vrienden eten

Foto ter illustratie.

Het afgelopen weekend reed Suriname- analist R. Pinas langs de Waterkant in Paramaribo en trok daarbij een opvallende conclusie.

Volgens hem laat de massale belangstelling voor de gedeeltelijke opening van het gebied zien dat inwoners van de hoofdstad snakken naar een laagdrempelige uitgaansplek in het centrum.

“Het is duidelijk dat mensen een toegankelijke ontmoetingsplek zoeken waar ze zonder veel gedoe samen kunnen komen,” vertelt hij aan GFC Nieuws.

Wat Pinas vooral opviel, was de enorme toeloop op een locatie die in zijn ogen nauwelijks iets te bieden had.

“Het is eigenlijk zeer triest. Er was letterlijk niets om voor te komen en toch stroomden mensen toe.

Ik zag zelfs twee zeer oude vrouwen die nauwelijks konden lopen zich een weg banen langs het drukke verkeer om er te geraken,” zegt hij.

Volgens hem werd de situatie extra pijnlijk doordat bezoekers zich moesten wringen over een smalle doorgang vanwege onafgemaakte werkzaamheden.

De analist noemt de aanpak van de opening chaotisch en ondoordacht.

“Als je zoiets organiseert, doe het dan tenminste goed. Wat ik aantrof was een halve puinhoop. Ik zag eetstandjes achter traliewerk en een sfeer die ver verwijderd was van wat je bij een feestelijke opening mag verwachten.”

Toch ziet hij in de drukte een duidelijk signaal. Voor hem bewijst de belangstelling dat Paramaribo behoefte heeft aan een centrale laagdrempelige uitgaansplek waar mensen van alle leeftijden zich welkom voelen.

Niet ergens buiten de stad, maar juist in het hart van de hoofdstad. “De overheid en ondernemers zouden dit serieus moeten oppakken. De hunkering is overduidelijk,” aldus zijn mening.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

patrick kensenhuis
Suriname

Werkenden vormen ruggengraat van district Para

AdeKUS Euopese Commissie
Suriname

Suriname wil aansluiten bij Horizon Europe en Erasmus+

statistiek peiling groei economie
Suriname

Oprichting National Statistical Lab moet datagedreven beleid in Suriname versterken

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436475
Suriname

Suriname werkt aan inclusieve aanpak biodiversiteit

Uraiqit Ramsaran
Suriname

Defensie zet in op modernisering en versterking leger

Hoofdkwartier van het Ministerie van Onderwijs Wetenschap en Cultuur.  e1613067101819
Suriname

Onderwijs ontkracht vals document op sociale media

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws