• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Als bouwvakkers prutwerk leveren groeit de frustratie bij Surinaamse huishoudens

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
11 september 2025 02:00
in Lifestyle, Suriname
bouwvakker arbeider tegels timmerman wrokomang

Zolang deze scheve situatie blijft bestaan, blijft Suriname zichzelf saboteren. 'Foto ter illustratie.'

In veel Surinaamse huishoudens is het inschakelen van een bouwvakker of klusjesman nog altijd een kwestie van vertrouwen.

Een kennis geeft een nummer door, iemand uit de familie kent wel “een handige man”, en zo gaat het balletje rollen.

Maar dat vertrouwen komt steeds vaker onder druk te staan. Klanten klagen dat simpele taken verkeerd worden uitgevoerd en dat zij uiteindelijk met de gebreken blijven zitten.

Een vrouw uit Paramaribo vertelt aan GFC Nieuws Lifestyle hoe ze iemand vroeg om een keukenkraan te vervangen.

“Het was een kleine opdracht, maar ik zag al bij het begin dat hij eigenlijk geen idee had. Omdat mijn vader mij vroeger veel over techniek leerde, weet ik hoe leidingen en gereedschap werken. Ik herkende meteen dat hij maar wat probeerde.”

Volgens haar gaat het niet om wantrouwen of betweterigheid, maar om zelfbescherming. “Je betaalt voor een klus, maar daarna blijkt er iets te lekken of scheef te zitten. Dan mag je opnieuw iemand inschakelen. Dat geeft veel ergernis.”

Daar komt bij dat vrouwen zich vaak niet serieus genomen voelen. “Sommige mannen doen stoer alsof ze alles weten, tot je ze een technische vraag stelt die ze niet kunnen beantwoorden,” zegt ze.

Dit soort ervaringen blijkt geen uitzondering te zijn. De bredere vraag is of veel vakmensen wel over voldoende kennis beschikken en of ze zich blijven bijscholen.

Klanten verwachten geen mooie verhalen, maar degelijk vakwerk. Steeds meer mensen kijken daarom bewust mee tijdens de werkzaamheden.

Niet uit nieuwsgierigheid, maar omdat ze geen risico meer willen lopen dat hun vertrouwen opnieuw beschaamd wordt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ILoveKofidjompo2025 lelydorp
Suriname

Districtscommissaris Wanica ontkracht geruchten over naamswijziging Lelydorp

petronas suriname
Suriname

Strategische samenwerking voor ontwikkeling offshore olie- en gasvelden in Suriname

arrest gevang politie
Suriname

Man aangehouden bij inval nabij Moengo Mall wegens drugsbezit

gbb grondbeleid
Suriname

GBB waarschuwt: geen ruimte voor tussenpersonen bij afhandeling grondzaken

Bouwvakkers bouw arbeiders
Lifestyle

Werkgelegenheid in bouwsector houdt aan ondanks nieuwe arbeidskrachten

paspoort geld euro's nederlands nationaliteit
Nederland

Oproep om Nederlandse Surinamers meer zeggenschap te geven in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws