• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Slechte doorbloeding kan kanker sneller laten groeien, blijkt uit nieuwe studie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 augustus 2025 12:01
in Gezondheid
Kanker Borst(1)

Een belangrijke ontdekking uit de medische wereld zorgt wereldwijd voor discussie. Onderzoekers van NYU Langone Health in Amerika hebben vastgesteld dat een slechte bloeddoorstroming in het lichaam ervoor kan zorgen dat tumoren, zoals borstkanker, sneller groeien.

Wat bedoelen ze precies met slechte doorbloeding? Denk bijvoorbeeld aan mensen met diabetes of hart- en vaatproblemen, waarbij de bloedstroom naar de benen of andere lichaamsdelen verminderd is.

Volgens de studie raakt hierdoor het afweersysteem van het lichaam uit balans.

Normaal gesproken helpt je afweer (immuunsysteem) om kwaadaardige cellen op tijd aan te pakken. Maar bij slechte bloeddoorstroming raakt het systeem ‘vermoeid’ en ouder.

Het maakt dan meer cellen aan die ontstekingen veroorzaken en minder cellen die kankercellen kunnen bestrijden. Het gevolg: tumoren kunnen zich sneller ontwikkelen en uitbreiden.

De onderzoekers waarschuwen dat mensen met een verminderde bloedsomloop, zoals bij diabetes of ouderdom, dus mogelijk meer risico lopen op agressievere vormen van kanker.

Ze pleiten ervoor om deze groep extra goed te controleren, niet alleen op hart- en vaatziekten, maar ook op tekenen van kanker.

Deze ontdekking biedt nieuwe hoop: in de toekomst zouden medicijnen ontwikkeld kunnen worden die deze ‘versnelde veroudering’ van het afweersysteem tegengaan.

Voor Suriname, waar veel mensen kampen met diabetes en vaatproblemen, is dit belangrijk nieuws. Vroegtijdige controle en een gezonde levensstijl kunnen dus letterlijk levens redden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

muskiet
Gezondheid

Bestrijding chikungunya vereist meer regie

Bloedtest laboratorium
Gezondheid

AZP ontkent toediening vervallen bloed en start intern onderzoek

stethoscope
Gezondheid

Patiënten klagen over gebrek aan privacy bij RGD Wageningen

Donatie Lions
Gezondheid

Lions Club Paramaribo West versterkt zorg met AED voor St. Vincentius ziekenhuis

dc's burgervader
Gezondheid

Volksgezondheid informeert districtscommissarissen over aanpak chikungunya

eten koken diner restaurant vrienden familie uiteten
Gezondheid

Hardnekkige Surinaamse gewoonte: warm eten urenlang laten staan op het aanrecht

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws