• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verhoging Nederlandse erfbelasting kan zwaar vallen voor Surinaamse Nederlanders en hun familie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 augustus 2025 03:08
in Lifestyle, Nederland, Suriname
belastingdienst

Veel Surinaamse Nederlanders krijgen onverwacht met deze regels te maken.

De plannen van de Socialistische Partij in Nederland om de erfbelasting flink te verhogen, kunnen grote gevolgen hebben voor Surinaamse Nederlanders en hun familieleden.

Het voorstel maakt deel uit van het verkiezingsprogramma Supersociaal en moet volgens de partij vermogensongelijkheid terugdringen.

In het nieuwe plan worden erfenissen tot €100.000 per kind volledig vrijgesteld van belasting. Tussen €100.000 en €500.000 geldt het reguliere inkomstenbelastingtarief, dat in Nederland kan oplopen tot bijna 50 procent.

Alles daarboven wordt belast met 75 procent. Oorspronkelijk lag deze hoge grens veel lager, maar na stevige kritiek is deze in juli verhoogd naar €500.000 per kind.

Voor veel Surinaamse Nederlanders met bezit in Nederland kan dit betekenen dat erfgenamen in Suriname of elders geconfronteerd worden met hoge aanslagen.

Woningen in steden als Amsterdam, Rotterdam of Den Haag zijn vaak meer waard dan €500.000, waardoor een groot deel van de waarde in de hoogste belastingschijf valt.

Zonder voldoende spaargeld kan dit erfgenamen dwingen om het huis te verkopen. Vooral bij nalatenschappen met vastgoed of spaargeld in Nederland kan dit leiden tot forse afroming van familiebezit.

Critici als Lale Gül waarschuwen dat de plannen niet alleen rijken treffen, maar ook de middenklasse en familiebedrijven.

Mis dit niet:

Een erfenis uit Suriname blijft bij een scheiding niet altijd privé

Newmont Merian bereikt mijlpaal van vier miljoen ounce goudproductie

Tegenstanders vrezen dat bedrijven en huizen noodgedwongen worden verkocht en dat vermogenden hun kapitaal naar het buitenland verplaatsen.

De SP houdt vol dat het voorstel vooral de allerrijksten raakt en dat de opbrengst wordt gebruikt voor woningbouw, zorg en armoedebestrijding.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

date koppel relatie valentine liefde date
Lifestyle

Een erfenis uit Suriname blijft bij een scheiding niet altijd privé

Merian genereerde volgens Newmont US$ 6,63 miljard aan inkomsten.
Suriname

Newmont Merian bereikt mijlpaal van vier miljoen ounce goudproductie

KLM Boeing 777 op Schiphol
Lifestyle

‘Lang verblijf in Suriname kan Nederlanders in 2026 geld kosten op hun pensioen’

Economische en maatschappelijke vraagstukken centraal bij ontmoeting Rusland en Jansen.
Suriname

VP Rusland bespreekt samenwerking tussen Suriname en Curaçao met waarnemend gouverneur

Bedrijfsleven vraagt om meer praktijkgericht onderwijs en leerwerkplekken.
Suriname

VSB en ASFA pleiten voor sterkere aansluiting tussen onderwijs en arbeidsmarkt

Olie- en gasontwikkeling vergroot belang van beroepsonderwijs in Suriname en Guyana.
Suriname

Suriname en Guyana staan voor dezelfde uitdaging: voldoende vakbekwaam personeel opleiden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws