• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Eerdere COVID‑19 verhoogt risico op ernstigere dengue, blijkt uit studie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 augustus 2025 22:00
in Gezondheid, Suriname
dengue muskiet

Volksgezondheid wacht op pesticiden, situatie chikungunya beheersbaar

Een nieuwe medische studie uit India wijst uit dat mensen die eerder COVID‑19 hebben gehad meer kans lopen op een ernstiger verloop van malaria en dengue.

Het onderzoek dat werd uitgevoerd door Kasturba Medical College in Mangaluru en gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift BMC Infectious Diseases, brengt zorgwekkende verbanden aan het licht tussen eerdere SARS-CoV‑2-infecties en verzwakte afweer bij andere infectieziekten.

Voor de studie werden 292 patiënten onderzocht die tussen eind 2022 en augustus 2024 waren opgenomen met malaria of dengue.

De onderzoekers ontdekten dat maar liefst 85,7% van de patiënten met ernstige malaria eerder COVID‑19 had doorgemaakt.

Nog opvallender was dat bij patiënten met ernstige dengue zelfs 98,1% een besmetting met het coronavirus in de voorgeschiedenis had.

De wetenschappers vermoeden dat COVID‑19 langdurige effecten kan hebben op het immuunsysteem, waardoor het lichaam minder goed reageert op andere infecties.

Dit zou kunnen komen door blijvende ontstekingsprocessen of een verstoorde immuunbalans. De studie roept op tot hernieuwde aandacht voor mensen met een COVID‑19-geschiedenis in landen waar tropische infecties zoals malaria en dengue veel voorkomen.

Voor landen als Suriname waar dengue endemisch is zijn de resultaten extra relevant.

Mis dit niet:

Oud-militair Surinaams Nationaal Leger voor rechter in Den Haag wegens vermeende oorlogsmisdrijven

VSB eist dringend duidelijkheid over gewijzigde Negatieve Lijst: ondernemers vrezen extra kosten en vertragingen

De onderzoekers adviseren om bij patiënten met tropische koorts standaard na te gaan of ze eerder COVID‑19 hebben gehad. Dit zou kunnen helpen bij het inschatten van risico’s en het verbeteren van behandelingen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Verdachte moet zich verantwoorden voor dodelijke acties tijdens Binnenlandse Oorlog in Suriname.
Suriname

Oud-militair Surinaams Nationaal Leger voor rechter in Den Haag wegens vermeende oorlogsmisdrijven

NV havenbeheer
Suriname

VSB eist dringend duidelijkheid over gewijzigde Negatieve Lijst: ondernemers vrezen extra kosten en vertragingen

Simons en directeur Clifton Lienga van de SWM hebben het drinkwatersysteem in Sunny Point officieel in gebruik genomen.
Suriname

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

President Jennifer Simons en de Vietnamese ambassadeur Bùi Văn Nghị bespraken tijdens zijn afscheidsbezoek nieuwe mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van landbouw, energie en klimaat. Foto: CDS
Suriname

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

Een gedeelte van de Slangenhoutstraat wordt tijdelijk afgesloten vanwege ontwateringswerkzaamheden.
Suriname

Slangenhoutstraat tot 22 oktober deels afgesloten: politie waarschuwt voor verkeersdrukte

korpschef pinas
Suriname

Korpschef Pinas merkt angst bij Surinamers om criminaliteit te melden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws