• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers met bankrekening in Nederland vallen niet automatisch onder Nederlandse belastingplicht

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 juli 2025 03:55
in Lifestyle, Nederland, Suriname
Euro banknotes colored in the colors of the flag of Netherlands

Veel Surinaamse ingezetenen die ooit in Nederland woonden en daarna zijn teruggekeerd naar Suriname, behouden hun bankrekening bij bijvoorbeeld ING, Rabobank of ABN AMRO.

Sommige van hen denken dat ze, zodra ze geld ontvangen op die rekening, automatisch weer belastingplichtig zijn in Nederland. Maar dat klopt niet altijd.

De redactie van GFC Nieuws Lifestyle zocht uit hoe het precies zit.

De Nederlandse belastingplicht wordt bepaald door het land waar iemand woont, niet door het bezit van een Nederlandse bankrekening.

Wie in Suriname woont en daar zijn sociaal en economisch leven heeft, geldt fiscaal als inwoner van Suriname. Die persoon is dus belastingplichtig in Suriname, ongeacht of er nog een Nederlandse rekening actief is.

Alleen als je in Nederland inkomsten hebt, zoals pensioen, AOW of huurinkomsten uit een woning in Nederland, ben je in sommige gevallen belasting verschuldigd aan Nederland.

Dan gaat het niet om je hele inkomen, maar alleen om wat je uit Nederland ontvangt. Dit geldt ook voor dividenden of rente van Nederlandse bedrijven of instellingen.

Heb je alleen een Nederlandse bankrekening waarop spaargeld staat, of waarop familie geld stort? Dan is er geen sprake van belastingplicht in Nederland.

Zelfs iemand die verhuist van Nederland naar bijvoorbeeld Spanje en daar permanent woont, wordt niet automatisch in Nederland belast als hij zijn Nederlandse rekening behoudt.

In sommige situaties moet je als buitenlands belastingplichtige een zogenoemd M- of C-formulier invullen. Maar alleen als je daadwerkelijk belastbare inkomsten uit Nederland hebt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

case ge
Suriname

Lancering educatieve publicatie over slavernijverleden in Paramaribo

Delano Landvreugd geïnstalleerd als president-commissaris van Maritieme Autoriteit Suriname
Suriname

Nieuwe Raad van Commissarissen MAS wil extra inkomsten uit olie- en gassector

gevangenis celstraf
Suriname

Voormalig CBvS-governor opgenomen in ziekenboeg van CPI Santo Boma

robert van trikt 419817 PfXvrLGP
Suriname

Politie haalt Van Trikt op voor resterende gevangenisstraf

censusmateriuaal
Suriname

ABS doneert Censusmaterialen aan scholen en ministeries

jarbandhan 1
Suriname

UMA: Verdraaiing woorden Jarbandhan ondermijnt zuiver parlementair debat

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws