• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Sector vreest gemiste kans voor Suriname zonder apart ministerie van toerisme

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 juli 2025 14:00
in Lifestyle, Suriname
suriname korjaal boot

Een korjaal in de Surinamerivier

Hoewel de nieuwe regering onder leiding van Jennifer Simons zich nog volop aan het oriënteren lijkt op prioriteiten, zijn er tot op heden weinig signalen dat zij concrete plannen heeft om een apart ministerie van Toerisme op te richten.

Verschillende betrokkenen uit de sector vinden dit een gemiste kans.

Volgens hen heeft Suriname alle potentie om toerisme als economische motor verder te ontwikkelen, maar ontbreekt het aan gerichte sturing en beleid.

GFC Nieuws sprak met onder meer touroperators, horecavertegenwoordigers en gidsen die unaniem aangeven dat toerisme op eigen benen moet kunnen staan.

Ze stellen dat het huidige beleid waarbij toerisme onder een breder ministerie valt te versnipperd en ineffectief is.

Een zelfstandig ministerie zou volgens hen kunnen zorgen voor gerichte investeringen, meer internationale promotie en betere infrastructuur in toeristische gebieden.

“Wij hebben hier unieke natuur, diverse culturen en een warme bevolking. Als dat goed in de markt wordt gezet, kunnen we veel meer bezoekers aantrekken,” aldus een touroperator uit Marowijne.

Ook benadrukken zij dat toerisme banen oplevert, vooral voor jongeren, en indirect andere sectoren stimuleert zoals landbouw en transport.

Daarnaast wijzen sommigen erop dat toerisme kan bijdragen aan meer waardering voor het eigen erfgoed en natuurbehoud.

Volgens een ondernemer uit het binnenland is het zelfs een van de weinige sectoren die op korte termijn voor extra inkomsten in buitenlandse valuta kan zorgen.

Hij vindt het onbegrijpelijk dat de overheid deze kans niet met beide handen lijkt aan te grijpen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Focus op digitale veiligheid, privacy en elektronische communicatie.
Suriname

Suriname zet in op toekomstgerichte regelgeving voor telecom en AI

CvR behandelt wetswijzigingen voor aanpak crimineel vermogen en financiële integriteit
Suriname

Parlement buigt zich verder over initiatiefwet tegen crimineel vermogen

"Ik woon in Nederland, niet in Zuid-Amerika, dus ik ga voor Nederland", zegt Orlando Waterval
Lifestyle

WK 2026: In Nederland juichen Surinamers voor Oranje, thuis gaat het hart naar Brazilië

RGD viert 35 jaar en zet koers naar modernisering van eerstelijnszorg
Gezondheid

RGD bedient momenteel ruim 112.000 cliënten, 12 gezondheidscentra, 31 basispoliklinieken en 11 hulppoliklinieken

Pleidooi voor controle op de besteding van staatsgeld
Suriname

Minder toezicht op staatsgeld opent deur voor nationale ramp, beweert dr. Ashwin Ramcharan

Grensbeveiliging, economische, agrarische en sociale samenwerking hoofddoel missies.
Suriname

President Simons kondigt officiële missies aan naar Brazilië en Dominicaanse Republiek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws