• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Adhin: SRD wordt kunstmatig gestabiliseerd, nieuwe regering erft structureel probleem

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 juni 2025 05:00
in Suriname
ASHWIN ADHIN e1613038985584

Voormalig vicepresident en NDP-parlementariër, Ashwin Adhin, heeft scherpe kritiek geuit op het huidige monetaire beleid van de Centrale Bank van Suriname (CBvS).

Volgens Adhin hebben de Open Markt Operaties (OMO’s) geleid tot een toename van ongeveer SRD 9 miljard in de geldcirculatie, zonder dat daar productieve economische waarde tegenover staat. Het gevolg hiervan, stelt hij, is een sluimerende devaluatie van de Surinaamse munt.

“De stabiliteit van de wisselkoers is momenteel kunstmatig,” waarschuwt Adhin. “De komende regering zal deze bom moeten ontmantelen.” De parlementariër herinnert eraan dat hij eerder heeft gewezen op de risico’s van een overmatige geldinjectie zonder economische dekking.

Adhin wijst daarnaast op een patroon van koersschommelingen bij politieke transities. “Bij elke machtswisseling grijpen actoren in de markt zonder directe aanleiding naar grote hoeveelheden vreemde valuta, wat paniek en koersdruk veroorzaakt. Dit zagen we ook in 2020.”

Hij pleit voor meer transparantie over de huidige situatie op de valutamarkt.

Intussen heef minister Stanley Raghoebarsing van Financiën, aangegeven geen verdere uitleg te zullen geven aan de samenleving over de huidige koersval. “Het is nu aan de nieuwkomers,” zei Raghoebarsing, verwijzend naar de aanstaande regeringswisseling.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

swm
Suriname

Inwoners Paramaribo spreken van oneerlijk systeem bij wateraansluitingen

maurice de hond
Suriname

VHP-aanhangers verwachten sterke winst bij peiling van Maurice de Hond

Adhin De Mos
Nederland

Adhin-zaak vergelijkbaar met jarenlange rechtszaak Nederlandse bestuurder Richard de Mos, zegt analist

Bronto Somohardjo
Suriname

VHP zoekt strategie hoe om te gaan met vlijmscherpe debatstijl van Bronto Somohardjo

maersk haven schepen container vracht
Suriname

Maersk schrapt banen: wat betekent dit voor Suriname?

Regionaal Ziekenhuis Wanica viert zesjarig bestaan met voorlichting over hypertensie en diabetes
Gezondheid

Regionaal Ziekenhuis Wanica bestaat zes jaar en richt zich op uitbreiding zorg

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws