Een groeiend aantal stemmen op sociale media vindt dat vrouwen in Suriname zich niet meer hoeven te schamen wanneer ze alleen kiezen voor een partner met financiële stabiliteit.
Verschillende personen stellen dat het niet oppervlakkig is, maar eerder een diepgeworteld in natuurlijke overlevingsdrang.
Volgens hen is het volkomen begrijpelijk dat vrouwen zich aangetrokken voelen tot mannen die financiële zekerheid en comfort kunnen bieden, vooral als het gaat om toekomstperspectief en gezinsvorming.
Psychologen en gedragsexperts bevestigen dit standpunt. In de evolutiegeschiedenis speelden bescherming en voorziening een centrale rol.
Vrouwen moesten kiezen voor partners die veiligheid boden en in staat waren om middelen te verzamelen om het gezin te laten overleven.
Die natuurlijke reflex is volgens deskundigen nog steeds aanwezig, ook al ziet de wereld er nu anders uit.
“Het gaat niet alleen om luxe of materialisme. Veel vrouwen zoeken gewoon stabiliteit.
Ze willen dat hun kinderen opgroeien in een veilige omgeving, met kansen op een goede toekomst. Dat is geen oppervlakkigheid, maar gezonde logica,” zegt een psychologe verbonden aan het KIVC aan GFC Nieuws Lifestyle.
Ze wijst op een onderzoeksproject van de University of Swansea onder 2.700 jongeren in vijf landen dat uitwijst dat financiële stabiliteit na vriendelijkheid de tweede meest gewaardeerde eigenschap is bij vrouwen bij het kiezen van een levenspartner.
In een tijd waarin het leven in Suriname steeds duurder wordt en onzekerheden toenemen klinkt de roep om zekerheid van een partner luider dan ooit.
En volgens steeds meer vrouwen is het geen schande om te kiezen voor een heer die wél vooruitgang kan bieden.
Foto ter illustratie.

Jennifer Atmo is hoofdredacteur bij GFC Nieuws en een echte Surinamekenner. Ze schrijft graag over lifestyle en entertainment en is daarnaast voorzitster van KIVC, een organisatie die zich inzet voor maatschappelijke thema’s.
Voor contact: jennifer@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.