• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

28 OAS-waarnemers volgen verkiezingen in Suriname van dichtbij

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 mei 2025 00:30
in Suriname
oas

De Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) is begonnen met de inzet van haar Electoral Observation Mission (EOM) ter gelegenheid van de Algemene Verkiezingen in Suriname op 25 mei aanstaande.

De missie staat onder leiding van de Chileense econoom en deskundige in internationale betrekkingen, Irene Klinger, voormalig directeur Externe Betrekkingen van de OAS en voormalig uitvoerend secretaris van het Summit of the Americas-proces.

De missie bestaat uit 28 experts en waarnemers uit 15 verschillende landen.

De OAS-waarnemingsmissie zal zich richten op verschillende aspecten van het verkiezingsproces, waaronder de organisatie van de verkiezingen, het gebruik van verkiezingstechnologie, politieke en electorale financiering, verkiezingsrechtspraak, de politieke participatie van vrouwen en de deelname van inheemse bevolkingsgroepen.

In aanloop naar de stembusgang zal de missie overleg voeren met de verkiezingsautoriteiten, vertegenwoordigers van politieke partijen, regeringsfunctionarissen, maatschappelijke organisaties en andere belanghebbenden.

Op de verkiezingsdag zelf zullen de waarnemers stemlocaties bezoeken, vanaf de opening van de stembussen tot aan de telling van de stemmen en de verwerking van de uitslagen.

In de dagen na de verkiezingen zal de OAS een voorlopig rapport presenteren met haar bevindingen en aanbevelingen om het democratisch proces en het verkiezingssysteem in Suriname verder te versterken.

De inzet van deze waarnemingsmissie wordt financieel mogelijk gemaakt door bijdragen van Canada, Colombia, Frankrijk, Italië, Zuid-Korea, Nederland, Peru en de Verenigde Staten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Loon in Suriname niet meer toereikend.
Suriname

Frustratie onder inwoners groeit nu salaris nauwelijks basisbehoeften dekt

Volgens Pinas klopt het dat Suriname economische risico’s kent, maar betekent dat niet automatisch dat de SRD richting SRD 50 of hoger zal schieten.
Suriname

‘Ramcharan maakt samenleving onnodig bang met waardedaling SRD’

Minister Pokie in gesprek met haar Braziliaanse ambtgenoot
Suriname

Suriname en Brazilië bespreken samenwerking rond sociale bescherming

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Simons zoekt in Brazilië en Dominicaanse Republiek naar economische kansen

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Illustratiefoto
Suriname

Groot verdriet na overlijden van 19-jarige verkeersslachtoffer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws