• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Inbraken, verdwenen kaarten, terugtrekkingen – Afonsoewa: ‘Wat gebeurt hier?’

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 mei 2025 11:00
in Suriname
Afonsoewa sylvana

Oud-NDP-parlementariër Silvana Afonsoewa uit scherpe kritiek op de gang van zaken rond de organisatie van de verkiezingen op 25 mei. Ze spreekt van ernstige signalen die niet langer genegeerd mogen worden.

Volgens haar stapelen de fouten zich op, en is het tijd voor directe en daadkrachtige actie van de regering.

“De verkiezingen zijn het fundament van onze democratie. Wat zich nu afspeelt is ronduit zorgwekkend,” stelt Afonsoewa. “Het is verbijsterend dat een reeks incidenten de geloofwaardigheid van het verkiezingsproces ondermijnt.”

Er zijn teveel incidenten: de inbraken bij het Centraal Bureau voor Burgerzaken (CBB), de zaak waarbij honderden oproepingskaarten werden afgestaan aan een individu die sindsdien spoorloos is, en het plotseling terugtrekken van honderden reeds getrainde stembureauleden in Paramaribo.

Volgens haar wordt de situatie niet serieus genomen door de autoriteiten. “De verklaringen die de regering en betrokken diensten geven zijn niet steekhoudend.

Een belangrijk punt van zorg is ook het feit dat veel eerder getrainde stembureauleden niet opnieuw zijn opgeroepen, terwijl nieuwe krachten in allerijl worden klaargestoomd. “Wat is hier aan de hand? Waarom grijpen we niet in? De transparantie ontbreekt volledig,” aldus Afonsoewa.

Ze waarschuwt dat als deze situatie zich verder ontwikkelt zonder concrete ingrepen, Suriname op 25 mei wakker kan worden in een democratische chaos.

“We riskeren een scenario waarbij op de dag van de verkiezingen niemand aanwezig is op de stembureaus om het stemproces te begeleiden. Dat zou ongehoord zijn en een directe bedreiging vormen voor ons democratisch recht.”

Mis dit niet:

Suriname richt taskforce op voor gezamenlijke aanpak van corruptie

Tankwagens leveren nooddrinkwater aan gemeenschap Bigiston

Afonsoewa roept de regering met klem op om verantwoordelijkheid te nemen: “Regering, doet u wat u moet doen. Op 25 mei moeten wij gaan stemmen”.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nieuwe taskforce richt zich op preventie, opsporing en vervolging van corruptie.
Suriname

Suriname richt taskforce op voor gezamenlijke aanpak van corruptie

Bigiston blijft afhankelijk van nooddrinkwater tijdens aanhoudende droogte.
Suriname

Tankwagens leveren nooddrinkwater aan gemeenschap Bigiston

Financieringsmogelijkheden centraal tijdens informatiebijeenkomst Altona
Suriname

Finabank presenteert 7%-kasreserveregeling tijdens bijeenkomst over Altona

baby voeten
Suriname

Baby van zes weken overleden in auto: politie bevestigt bestaande hartaandoening

Verdachte aangehouden na bedreiging en vernieling langs Rijsdijkweg.
Suriname

Man (30) bedreigt automobilist met de dood en verzet zich bij aanhouding

Suriname zet stap naar betere bescherming van kinderen over de grens.
Suriname

Suriname keurt vier Haagse kinderbeschermingsverdragen goed: wat verandert er voor kinderen en ouders?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws