• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Abdoel: FAI-kavelbeleid van regering misleidend en juridisch ondeugdelijk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 mei 2025 03:00
in Suriname
Amzad Abdoel 2019- 3 cropped

De toewijzing van kavels in het kader van het 1000 FAI-project ligt onder vuur.

Volgens NDP-topper Amzad Abdoel is er sprake van misleiding van de samenleving door de regering, in het bijzonder door president Chan Santokhi en minister Riad Nurmohamed van Ruimtelijke Ordening.

Tijdens een bijeenkomst ontvingen talrijke burgers een schrijven waarin werd vermeld dat de toewijzingscommissie een positief advies over hun aanvraag had uitgebracht.

Volgens Abdoel is dit document echter geen officiële bereidverklaring, en biedt het geen enkele juridische garantie of zekerheid op een perceel.

“Wat deze mensen hebben ontvangen is hooguit een intentieverklaring, maar juridisch stelt het niets voor,” aldus de parlementariër. “Het is een papieren belofte zonder bindende waarde. De burgers zijn daarmee niets opgeschoten.”

Abdoel wijst op meerdere praktische en juridische obstakels die het verkrijgen van een kavel bemoeilijken:

Er is momenteel een aanzienlijke achterstand bij het verstrekken van perceel-ID’s door het GLIS, waardoor aanvragers maandenlang in onzekerheid verkeren.

Zonder perceel-ID kunnen burgers hun bereidverklaring niet formaliseren, wat kan leiden tot het vervallen van de toewijzing.

Een formele overdracht van het bedrijf FAI aan de overheid of individuele burgers zou volgens Abdoel slechts via het Domeinkantoor (GBB) kunnen plaatsvinden, hetgeen nu niet is gebeurd.

Het infrastructuurproject in het gebied, eerder uitgevoerd door aannemer Kuldipsingh, is stilgelegd na vermoedens van corruptie.

Volgens Abdoel is het vooral kwalijk dat burgers tot nu toe géén juridisch geldige bereidverklaring hebben ontvangen, maar slechts een los document zonder formele waarde. “De mensen denken dat ze iets hebben gekregen, maar in feite hebben ze een illusie in handen. Een lege huls,” zegt hij.

Abdoel stelt dat dit voorbeeld illustratief is voor het beleid van de huidige regering, dat volgens hem vaker gekenmerkt wordt door loze beloftes en ondoorzichtige processen.

“De VHP-regering moet ter verantwoording worden geroepen. Het volk verdient eerlijkheid, transparantie en juridische zekerheid – geen valse hoop,” besluit de parlementariër.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gym sport fitness training kracht
Lifestyle

Gratis naar de gym voor alle werknemers in Suriname moet er komen, vindt Pinas

politie 1
Lifestyle

Paramaribo voelt zich in de steek gelaten door beperkte politiepatrouilles

seh spoedeisende hulp AZP
Gezondheid

Levens gaan verloren op SEH in Academisch Ziekenhuis Paramaribo door personeelstekort

fastfood drive thru eten restaurant mcdonald
Lifestyle

Grote vraag naar fastfood zorgt voor lange wachttijden en files op kinderdag

verkeersongeval
Suriname

Vrachtwagen kantelt op weg naar Nieuw Koffiekamp, bestuurder gewond

Ameerani Jarbandhan 2
Suriname

DNA-lid Ameerani Jarbandhan dringt opnieuw aan op urgente veiligheidsmaatregelen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws