• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Niet-gekeurde weegschalen aangetroffen bij supermarkten tijdens ECD-controle

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 mei 2025 13:30
in Suriname
boodschappen winkel supermarkt

Foto ter illustratie.

Tijdens recente inspecties van supermarkten in de districten Paramaribo en Wanica heeft de Economische Controle Dienst (ECD) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ) meerdere weegschalen aangetroffen die niet zijn goedgekeurd door de bevoegde instantie.

De controles vonden plaats in de periode van woensdag 30 april tot en met vrijdag 9 mei.

Op diverse locaties, waaronder de Franchepanestraat, Jan Steenstraat, Malangweg, Gobajolaan en Sardjoedeirattanstraat, bleken de aanwezige weegschalen niet gekeurd te zijn door de Dienst Waarborg en IJkwezen.

Hierdoor voldoen deze apparaten niet aan de wettelijk vereiste normen, wat consumenten mogelijk kan benadelen. De betreffende ondernemers zijn door de ECD dringend gesommeerd om hun weegschalen alsnog te laten keuren.

De kassasystemen van deze supermarkten zijn eveneens gecontroleerd. Hierbij is gebleken dat de meeste zaken beschikken over een systeem dat aan de wettelijke voorschriften voldoet, of dat reeds een systeem in bestelling is dat aan deze vereisten voldoet.

Verder werd nagegaan of de prijzen van basisgoederen binnen de toegestane winstmarges vallen. Uit de controle bleek dat de prijzen zich binnen de gestelde grenzen bewegen.

Het ministerie benadrukt het belang van eerlijke handelspraktijken en roept consumenten op om meldingen te blijven doen van mogelijke prijsopdrijving of andere onregelmatigheden.

Klachten kunnen worden doorgegeven via het verkorte nummer 1940, via WhatsApp op +597 8530915 of telefonisch via 483949.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gasbom koken
Lifestyle

Huishoudens kiezen bewust voor elektrisch koken om gedoe met gasbommen

marinetrap waterkant paramaribo
Lifestyle

Slechte verlichting vergroot kans op criminaliteit, terwijl onderzoek duidelijke lessen biedt

drempels parabrug
Suriname

Verkeersdrempels bij Parabrug moeten schade beperken en verkeersveiligheid verhogen

Voorlichters van ministerie LVV instrueren telers over herkenning van cassaveziekte in oostelijke regio
Gezondheid

Ministerie LVV waarschuwt voor cassaveziekte en instrueert voorlichters in oosten

Asfalteringswerkzaamheden aan Sidoredjoweg en Zwartbondstraat in Wanica voor betere bereikbaarheid
Suriname

Ministerie Openbare Werken asfalteert Sidoredjoweg en Zwartbondstraat in Wanica

zijin rosebel
Suriname

Mannen weigeren vertrek uit concessiegebied Zijin zonder oplossingen van de regering

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws