• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Koela 2.0-project in Pontbuiten markeert stap richting duurzaam en betaalbaar wonen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
8 mei 2025 03:30
in Suriname
woningbouwproject Koela

Met de bouw van 93 wooneenheden aan de Frederikshoopweg te Pontbuiten is op woensdag 7 mei 2025 het Koela 2.0-project officieel van start gegaan.

In aanwezigheid van verschillende hoogwaardigheidsbekleders werd het startsein gegeven voor dit belangrijke woningbouwinitiatief, gericht op betaalbaarheid, duurzaamheid en inclusiviteit.

Voorzitter van De Nationale Assemblée (DNA), Marinus Bee MSc. LL.B., hield tijdens de openingsceremonie een toespraak waarin hij de nadruk legde op verantwoord bestuur en de rol van het parlement bij het mogelijk maken van dit soort projecten.

Bee verwees daarbij naar de goedkeuring van het Nieuw Burgerlijk Wetboek, waarin onder meer het appartementsrecht is opgenomen – een juridisch kader dat collectief eigendom binnen woningcomplexen mogelijk maakt.

De DNA-voorzitter koppelde het woningbouwproject aan Duurzaam Ontwikkelingsdoel 11 (SDG 11) van de Verenigde Naties, dat zich richt op het realiseren van veilige, inclusieve en betaalbare woonomgevingen.

“We hoeven geen duizenden woningen te bouwen, maar wat we bouwen moet goed doordacht zijn en bijdragen aan structurele verbetering. Daarom ondersteun ik dit project van harte,” aldus Bee.

Hij sprak verder zijn waardering uit voor de samenwerking tussen ministeries en instanties, en feliciteerde zowel de regering als de samenleving met deze vooruitgang op het gebied van volkshuisvesting.

Het terrein waar het project wordt gerealiseerd, deed eerder dienst als jongensinternaat. De eerste symbolische stap in de ontwikkeling van Koela 2.0 werd gezet op 14 juli 2023 met de onthulling van een projectbord.

Mis dit niet:

Telesur Got Talent na zeven jaar terug met landelijke talentenjacht voor jongeren

‘Surinaamse etenswaren meenemen naar Nederland? Dat hoeft dus helemaal niet’

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Jong talent opnieuw in de schijnwerpers.
Suriname

Telesur Got Talent na zeven jaar terug met landelijke talentenjacht voor jongeren

Van massala tot zuurgoed en bakkeljauw: veel Surinaamse producten zijn inmiddels in Nederland te koop. Foto: Roti /YourFoodBestie
Lifestyle

‘Surinaamse etenswaren meenemen naar Nederland? Dat hoeft dus helemaal niet’

Narcotica Brigade neemt 174 gram vermoedelijke drugs in beslag. Illustratiefoto.
Suriname

Narcoticabrigade neemt drugs en geldbedrag in beslag na invallen in Paramaribo-Noord; drie verdachten in verzekering gesteld

anamoestraat paramaribo suriname
Suriname

Overheid en bewoners Tourtonne pakken drugs, prostitutie en geluidsoverlast aan

Districtscommissaris Marlon Budike.
Suriname

Operatie Tourtonne Cleansweep van start na krutu over veiligheid en leefbaarheid

EAS pleit voor sterkere wettelijke en financiële basis.
Suriname

Aanpassing energiewetgeving centraal tijdens overleg DNA en EAS

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws