Figuera Luck – Hardley, geboren in Companiekreek en moeder, stelt zich verkiesbaar als kandidaat op de lijst van de Broederschap en Eenheid in de Politiek (BEP) voor het district Brokopondo.
Haar wortels liggen diep in het binnenland, waar ze opgroeide in eenvoud, verbondenheid en met een sterk gemeenschapsgevoel.
Haar drive om zich te ontwikkelen bracht haar naar Paramaribo, waar ze via MULO en IMEAO haar opleiding vervolgde met een studie Health Education aan het IOL.
Al 15 jaar zet Figuera zich als milieu-inspecteur bij het Bureau voor Openbare Gezondheidszorg (BOG) in voor de voedselveiligheid van Suriname.
Ze controleert supermarkten, restaurants, havens en scholen, en behandelt milieuklachten in stad en district. Deze praktijkervaring combineert ze met haar ondernemerschap en haar betrokkenheid bij sociaal en wetenschappelijk onderzoek naar leefomstandigheden van Surinamers.
Zo werkte ze onder meer mee aan:
Een needs assessment voor Rosebell Goldmines in Brokopondo
Een mobiliteitsstudie onder bovenlandse inheemsen voor het Ministerie van Volksgezondheid
Een klanttevredenheidsonderzoek voor de Medische Zending
Haar politiek bewustzijn ontwikkelde zich al vroeg: als jeugdvertegenwoordiger van Brokopondo in het Nationaal Jeugdparlement ontdekte ze de kracht van inspraak en representatie. Die ervaring liet haar niet meer los.
Waarom BEP?
“BEP staat voor integriteit en daadkracht,” zegt Figuera aan GFC Nieuws. “Geen schandalen, geen corruptie – maar échte resultaten. Denk aan de eliminatie van malaria, het Milacro-oogzorgproject en de asfaltering van de Afobakaweg. Bij BEP krijgen mensen met kennis en ervaring de ruimte om verschil te maken.”
Haar speerpunten voor De Nationale Assemblee (DNA):
Sterk milieubeleid: Nationale milieuwetten met duidelijke richtlijnen en sancties, ook voor multinationals
Eerlijke waardering voor milieu-inspecteurs: Versterking van het korps, de juiste middelen en structurele beloning
Productie boven import: Ondersteuning van boeren en gerichte productie voor export
Dubbele nationaliteit toestaan: Meer betrokkenheid van Surinamers in het buitenland
Decentralisatie als sleutel: Lokale ontwikkeling als motor voor nationale vooruitgang
Een stem uit het veld
“Als jij iemand zoekt die weet wat er speelt – in het veld, in de dorpen, in het dagelijks leven – dan ben ik jouw kandidaat. Niet voor mooie woorden, maar voor concreet beleid dat werkt. Stem BEP. Stem voor een Suriname waarin kennis, rechtvaardigheid en duurzaamheid centraal staan.”

M.P. Wong maakt deel uit van het freelance redactieteam van GFC Nieuws.
Voor contact: info@gfcnieuws.com of direct via WhatsApp.