• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bitcoin in Suriname steeds populairder, maar is het nu nog slim om in te stappen?

P. Peterson door P. Peterson
2 mei 2025 06:05
in Lifestyle, Suriname
bitcoin crypto

Op sociale media in Suriname wordt steeds vaker gepraat over bitcoin. Vooral toen de koers recent door de grens van 100.000 Amerikaanse dollar ging, ontstond er een golf van enthousiasme.

Lokale evenementen over crypto schoten als paddenstoelen uit de grond en de interesse lijkt sindsdien alleen maar gegroeid.

Toch blijft de vraag hangen: is het als gewone Surinamer met een gemiddeld inkomen nog wel slim om nú pas te beginnen?

GFC Nieuws analyseerde de langetermijnvisie van de Britse beleggingsexpert James Goacher, die zich baseert op historische groeicijfers en scenario’s voor de komende twintig jaar.

Goacher gaat niet uit van spectaculaire sprongen, maar van geleidelijke groei. Zijn model gebruikt een jaarlijkse samengestelde groei (CAGR) van:

  • jaar 1–5: 28%

  • jaar 6–10: 20%

  • jaar 11–15: 17%

  • jaar 16–20: 15%

Als je volgens deze strategie elke week $100 investeert – zonder ooit meer in te leggen – kom je na twintig jaar op een totaal van $104.000. Door het rendement zou dit bedrag kunnen aangroeien tot zo’n $2 miljoen.

Belangrijk om te snappen: dit is geen snelle rijk-worden-methode, maar eerder een vorm van pensioenplanning met bitcoin als kern. Goacher vergelijkt het rendement met traditionele beleggingsindexen:

  • S&P 500 groeide gemiddeld 12% per jaar

  • NASDAQ 18%

Bitcoin zou deze cijfers ruim kunnen overtreffen, al blijft het natuurlijk risicovoller. Zijn simulatie suggereert zelfs een mogelijke gemiddelde waarde van $1,7 miljoen per bitcoin in 2045.

Goacher vergelijkt bitcoin met goud: schaars, maar met potentieel hogere groei. Hij schat dat de prijs in 2045 gemiddeld $1,7 miljoen per bitcoin kan bedragen.

Ondanks de volatiliteit (soms 5% of meer per dag), is zijn boodschap duidelijk: voor wie consistent en geduldig is, is het nog niet te laat.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

krant media
Lifestyle

Desinformatie bedreigt Suriname mede door gebrek aan kritisch denken

Onderzoek vergrootglas
Suriname

Prijor geeft helderheid over verkeersincident in het weekend

vrouw dame
Lifestyle

Uiterlijk speelt grotere rol op Surinaamse arbeidsmarkt dan gedacht

Ambtenaren BiZa leggen integriteitseed af
Suriname

Ambtenaren BiZa leggen integriteitseed af

decembermoorden 8 december monument
Suriname

Herdenking Fort Zeelandia benadrukt noodzaak uitvoeren vonnissen

Slavernij afschaffing
Suriname

Gran Krutu presenteert officiële reactie op slavernij-excuses: ‘Verzoening vraagt om gelijkwaardigheid’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws