• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Rechter legt opnieuw infrastructuurproject van de Staat stil

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 april 2025 01:00
in Suriname
wet advocatuur

Binnen één week is door de rechterlijke macht wederom een streep gehaald door de voortgang van een groot infrastructuurproject. D

itmaal betreft het het wegenproject aan de Van ’t Hogerhuysstraat en Slangenhoutstraat, dat deel uitmaakt van een door de Inter-American Development Bank (IDB) gefinancierde ontwikkelingsinspanning.

In haar vonnis heeft kantonrechter Deborah Haakmat-Sniphout de Staat verboden om het project verder aan te besteden, toe te wijzen of enige overeenkomst aan te gaan met derden. Eventuele bestaande aannemingsovereenkomsten dienen per direct te worden opgeschort.

Aanleiding voor deze uitspraak is een rechtszaak aangespannen door het bedrijf Baitali, dat zich benadeeld voelt door onregelmatigheden tijdens het aanbestedingstraject.

Eerder had de IDB reeds het oorspronkelijke gunningsproces afgekeurd, nadat bekend werd dat vertrouwelijke informatie mogelijk via het ministerie van Openbare Werken voortijdig is gedeeld met marktpartijen. De bank had als voorwaarde gesteld dat onderdelen van het project opnieuw zouden worden aanbesteed.

Slechts enkele dagen geleden blokkeerde de rechter eveneens de voortgang van het miljoenenproject betreffende de wegverbinding Nickerie–Apoera.

Beide juridische uitspraken betreffen infrastructurele projecten met aanzienlijke budgetten, oplopend tot tientallen miljoenen Amerikaanse dollars.

De reeks rechterlijke ingrepen legt de kwetsbaarheid van het aanbestedingsbeleid bloot en benadrukt de noodzaak voor meer transparantie en zorgvuldigheid in de uitvoering van grootschalige overheidsprojecten.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Cie vergadering HvJ en OM 1 750x375paragsingh pg openbaar ministerie.
Suriname

PL-voorzitter daagt parlement uit: stem voor in staat van beschuldiging

kraan water swm
Suriname

Huishoudens in Suriname betalen duizenden extra door lage waterdruk en stroomuitval

paul somohardjo 2
Suriname

Somohardjo zegt dat PG Somohardjo’s wil criminaliseren

supermarkt winkel paramaribo alcohol
Lifestyle

Klachten van vrouwen over hangmannen bij winkels blijven zonder resultaat

man zwart senior bejaard
Gezondheid

Maandenlange jeuk kwelt hoogbejaarde in Paramaribo maar kinderen weigeren medische hulp

President Simons in overleg met Braziliaanse ambassadeur Santarosa en Embraer over luchtvaartconnectiviteit
Suriname

President Simons bespreekt luchtvaartconnectiviteit met Braziliaanse ambassadeur en Embraer

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws