• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vragen rond aanbesteding infrastructureel project Van ’t Hogerhuysstraat en Slangenhoutstraat

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 april 2025 05:30
in Suriname
Van t Hogerhuysstraat suriname

De Nationale Partij Suriname (NPS) uit haar bezorgdheid over de recente aanbesteding van het infrastructurele project aan de Van ’t Hogerhuysstraat en de Slangenhoutstraat.

Uit openbaar gemaakte documenten en persberichten blijkt dat er sprake is van onregelmatigheden bij de gunning van dit project.

Op 10 december 2024 dienden vijf bedrijven en consortia een offerte in.

Op 12 maart 2025 werd de opdracht toegekend aan Kuldipsingh voor een bedrag van USD 22,7 miljoen, terwijl Baitali de laagste inschrijver was met USD 19,3 miljoen – een verschil van USD 3,4 miljoen.

Opmerkelijk is dat alle drie de inschrijvers die onder de prijs van Kuldipsingh zaten, werden gediskwalificeerd.

De Project Implementation Unit (PIU), die onder het ministerie van Openbare Werken valt, hanteerde daarbij veranderende beoordelingscriteria en deed volgens de NPS onjuiste verklaringen. Dit roept serieuze vragen op over de objectiviteit van het proces.

NPS pleit voor eerlijke en transparante aanbestedingen

De NPS zegt voorstander van het gunnen van overheidsprojecten aan Surinaamse aannemers, omdat dit werkgelegenheid en economische groei stimuleert.

Echter, dit moet op een eerlijke manier gebeuren. De partij benadrukt dat de PIU haar onafhankelijkheid moet waarborgen en dat aanbestedingen niet ten koste mogen gaan van belastinggeld en eerlijke concurrentie.

Baitali protesteert bij de IDB

Baitali heeft formeel bezwaar aangetekend bij de Inter-American Development Bank (IDB), de financier van het project. Dit is extra zorgwekkend, aangezien deze inschrijving al eerder werd geannuleerd wegens het lekken van informatie.

De NPS roept de IDB op om de aanbesteding opnieuw te evalueren en te garanderen dat het proces rechtvaardig en transparant verloopt.

De partij vraagt zich af waarom de duurdere inschrijver is gekozen, terwijl Baitali USD 3,4 miljoen goedkoper was?
Waarom werden drie goedkopere bedrijven gediskwalificeerd? Waarom veranderde de PIU de beoordelingscriteria? Kan de onafhankelijkheid van de PIU worden gegarandeerd?

De NPS doet een dringend beroep op de IDB en het Ministerie van Openbare Werken om volledige transparantie te betrachten en deze kwestie zorgvuldig te herzien.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

openbare begraafplaats albina
Suriname

Oude begraafplaats Moengo (1930) mogelijk omgevormd tot historisch museum en monument

[Aggregator] Downloaded image for imported item #422473
Suriname

Zunder uit scherpe kritiek op organisatie bijeenkomst met koning Willem-Alexander

[Aggregator] Downloaded image for imported item #422440
Suriname

Bouva: Resultaten staatsbezoek zichtbaar in 2026

bazo kaart szf basiszorgverzekering
Gezondheid

Grote groep burgers nog steeds onverzekerd

SZF 3
Gezondheid

SZF-directie ontkracht bericht over bemensing SZF-kantoor Coronie

KLM vliegtuig
Lifestyle

Owru Yari 2025: Vliegtickets en hotels in Paramaribo blijken enorm duur

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws