• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse miljonair noemt verre vakanties een opgeblazen hype

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 maart 2025 18:00
in Lifestyle
reizen koffer vliegtuig baggage passagiers

Internetten aan boord gaat tegenwoordig steeds sneller.

Reizen staat bij veel mensen hoog op het verlanglijstje. Even weg uit de dagelijkse sleur, nieuwe plekken ontdekken en natuurlijk mooie foto’s maken voor op social media.

Toch denkt niet iedereen daar hetzelfde over. Een Surinaamse miljonair die al jaren in Nederland woont, vertelt dat verre reizen hem juist onrustig maken.

“Ik voel me er helemaal niet beter door. Eerlijk gezegd word ik er ongelukkig van,” zegt hij.

Terwijl de gemiddelde Nederlander volgens het CBS zo’n twee tot drie keer per jaar op vakantie gaat en daar ruim 1500 euro per persoon aan uitgeeft, slaat hij die hype liever over.

Hij staat bekend als oprichter van succesvolle bedrijven in de Randstad. Geboren in Suriname, nu in de vijftig, en nog altijd nuchter over wat echt telt in het leven.

GFC Nieuws Lifestyle spreekt hem regelmatig over zijn visie als SuriNed, iemand met wortels in Suriname en decennialange zakelijke ervaring in Nederland.

Hij noemt het hele vakantiegebeuren een trend die vooral wordt gevoed door sociale media en TV. “Er is niks nobels aan koffers inpakken en urenlang opgesloten zitten in een vliegtuig met onhygiënische mensen om later vermoeid aan te komen.”

Volgens hem is de constante drang om te reizen soms een teken dat iemand niet tevreden is met het eigen leven. “Richt je privéleven zo goed mogelijk in. Maak van je omgeving iets waar je niet van hoeft te vluchten.”

Toch is hij niet volledig tegen reizen. Een paar dagen weg met de auto, even ontspannen in de natuur, dat ziet hij nog wel zitten.

Maar verre vakanties? Die laat hij al jaren links liggen. Alleen bij familiebezoek of zakelijke noodzaak stapt hij nog het vliegtuig in.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Van 15 euro naar Londen tot honderden euro’s binnen de regio: waarom goedkoop vliegen voor veel Surinamers nog altijd buiten bereik blijft. Foto: TUI op Curaçao
Lifestyle

Goedkope vliegreizen in Zuid Amerika en de Cariben blijven buiten bereik voor Surinamers

"Ik woon in Nederland, niet in Zuid-Amerika, dus ik ga voor Nederland", zegt Orlando Waterval
Lifestyle

WK 2026: In Nederland juichen Surinamers voor Oranje, thuis gaat het hart naar Brazilië

Suriname moet leren van internationale trend onder jongeren
Lifestyle

Geor Hering hoopt dat Suriname trend van minder alcoholgebruik overneemt

Het kanaal gaat komende donderdag van start
Lifestyle

China Horizon TV Station lanceert eerste 24/7 internationale HD-zender in Suriname

Veel Surinamers verkijken zich op de kosten van wonen in Nederland
Lifestyle

‘Emigratie naar Nederland leidt voor Surinaamse middenklasse vaak tot lagere levenskwaliteit’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws