• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Misiekaba onder vuur na kritiek op brug

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 maart 2025 02:00
in Suriname
misiekaba ndp

NDP

NDP-parlementariër André Misiekaba ligt onder vuur na zijn kritische uitlatingen over de vermeende scheur in de nieuwe brug over het Saramaccakanaal.

Op sociale media uitte hij zijn zorgen en sprak hij van een “blunder” die hersteld moest worden. Zijn opmerkingen stuitten echter op felle kritiek van verschillende burgers en politieke tegenstanders.

Misiekaba stelde in een bericht: “Dat van die scheur op de brug… geven jullie die blunder toe en herstel dat ding hoor…. met jullie ‘geplande scheur’-theorie…”

Zijn uitlatingen werden door sommige critici als onchristelijk bestempeld. Een lezer reageerde: “Pastor, dit is echt een onchristelijke opmerking van een man Gods.

“Als een ambassadeur van Gods Koninkrijk moet u uw woorden voorzichtig kiezen. Feliciteer en complimenteer de regering en het volk eerst met die brug.

“En zeg dan aan uw aanhang dat volgens velen het een en ander hapert aan de brug en dat u de regering vraagt dit te onderzoeken. Dan had u God blij gemaakt.”

Andere reacties waren minder mild. Een criticus hekelde Misiekaba’s gebrek aan technische kennis: “Is geen blunder, idioot. Probeer niet zo laag politiek te scoren, want diezelfde engineer Koornndijk die de Bosjebrug heeft gebouwd, heeft ook hieraan gewerkt. En Limbo heeft ook met externe deskundigen zoals ingenieur en ex-minister van OW, Lothar Boksteen, gesproken. Wat weet jij van constructie?!”

Ook werd Misiekaba verweten dat hij politieke spelletjes speelt ten koste van de waarheid. Een andere burger schreef: “Ik had je hoger ingeschat. Alleen om politiek gewin is men bereid het volk voor te liegen. Raadpleeg eerst een ter zake deskundige alvorens je ongenuanceerde dingen gaat schrijven op sociale media. Dat siert een vooraanstaande politicus niet, zeker niet iemand die een gooi doet naar het parlement.”

Mis dit niet:

Bedrijfsleven waarschuwt voor knelpunten distributieverkeer in Albina

Suriname en Curaçao verdiepen samenwerking voor modernisering justitiële jeugdzorg

In een reactie op de ophef hield Misiekaba voet bij stuk: “Politiek bedrijven met dit soort bekende uitdrukkingen (‘hoger ingeschat’) is bekend. Dat brengt mij niet van stoot. Ik vraag me af of je die scheur hebt gezien? Je mag geloven wat is uitgelegd. Als vooraanstaande politicus heb ik een verantwoordelijkheid om de zaken kritisch te volgen en waar nodig mij daarover uit te laten.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Leveranciers ervaren dagelijkse logistieke obstakels.
Suriname

Bedrijfsleven waarschuwt voor knelpunten distributieverkeer in Albina

Monorath en Pisas bekrachtigen bilaterale samenwerking op justitiegebied
Suriname

Suriname en Curaçao verdiepen samenwerking voor modernisering justitiële jeugdzorg

klm vliegtuig schiphol
Lifestyle

‘Reis naar Suriname financieren met voorschot op bijstandsuitkering is mogelijk’

KPS zet stap vooruit met directe uitreiking van bevorderingsbeschikkingen
Suriname

Ruim 250 politieambtenaren bevorderd, beschikking voor het eerst direct uitgereikt

centrum paramaribo stad
Suriname

SGES: UNESCO-waarschuwing moet keerpunt zijn voor behoud historische binnenstad Paramaribo

Matawai vraagt permanente controlepost tegen stroperij en illegale goudwinning
Suriname

GBB en Matawai slaan handen ineen tegen illegale activiteiten in bosgebied

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws