• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Nederlandse experts zeer bezorgd over scheur in nieuwe brug over Saramaccakanaal

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 maart 2025 13:54
in Suriname
Brug Saramacca doorsteek

Nederlandse brugexperts slaan alarm over de scheur die is ontdekt in het dek van de pas opgeleverde brug over het Saramaccakanaal in Paramaribo.

In gesprek met GFC Nieuws noemen zij de situatie onacceptabel en ronduit zorgwekkend, vooral omdat er nog geen zwaar verkeer over de brug is gereden.

Volgens de specialisten is een scheur in een nieuw brugdek allesbehalve normaal en kan het wijzen op ernstige tekortkomingen in het ontwerp, de materiaalkeuze of de uitvoering.

“Een brug moet in de beginfase juist in topconditie zijn. Als er nu al schade zichtbaar is, dan gaat er iets fundamenteel mis,” aldus een van hen.

De oorzaken kunnen uiteenlopen. Zo wijzen de ingenieurs op mogelijke fouten in de betonkwaliteit, onvoldoende uitharding, of een instabiele ondergrond.

Ook het tropisch klimaat speelt een rol. “Als er geen goede uitzettingsvoegen zijn geplaatst, kunnen temperatuurwisselingen snel voor scheurvorming zorgen.”

Dat er nog geen zwaar vervoer over de brug is gereden, maakt de situatie extra verdacht.

“Als het dek al barst voordat het echt belast wordt, dan moet je jezelf afvragen wat er gebeurt als straks vrachtverkeer over die brug raast,” zegt een andere expert scherp.

De ingenieurs pleiten voor een onafhankelijk en diepgaand technisch onderzoek. Niet alleen om de oorzaak te achterhalen, maar ook om herhaling bij toekomstige projecten te voorkomen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

koffie cafe bar restaurant thee
Lifestyle

Koffiedranken winnen snel terrein in Paramaribo ondanks hoge prijzen

vrouw oud bejaard senior hindoe eenzaam
Lifestyle

Suriname ziet nu ook groeiende eenzaamheid onder ouderen zoals in Nederland

Asfalt
Suriname

SRD 125 miljoen voor aanpak slechte wegen in Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435293
Suriname

KPS en Chinese ambassade zetten in op intensievere samenwerking

sociale media whatsapp
Suriname

Oproep voor gezamenlijke banking-app in Suriname

IMF EFF 117 billion tranche smk mojo 222 sk
Suriname

Surinaamse delegatie naar jaarlijkse voorjaarsvergadering IMF

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws