• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verhitte boeren Nickerie dumpen padie voor commissariaat

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 maart 2025 13:34
in Suriname
gedumpte padie

Vanmiddag hebben verhitte rijstboeren in Nickerie padie gedumpt voor het Commissariaat als protest tegen de lage opkoopprijs.

Dit meldt Mones Nazarali vanuit Nickerie.

De boeren vrezen verlies doordat de rijstprijzen op de internationale markt zijn gedaald, waardoor opkopers minder betalen voor hun product.

Om de boeren tegemoet te komen, heeft de regering onder leiding van president Chandrikapersad Santokhi eerder vandaag besloten in te grijpen.

Tijdens een regeringsraadvergadering, waarin minister Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) de situatie in de rijstsector toelichtte, is besloten een garantieprijs van SRD 600 per baal (79 kg natte padie) vast te stellen.

Bekijk ook:

Slachtoffer gedwongen prostitutie ontsnapt en leidt politie naar mensenhandelsnetwerk

Geen persoonlijke bevoordeling bij WK-kaarten, stelt SVB

Aangezien ruim 60% van de nationale rijstproductie geëxporteerd moet worden om magazijnruimte vrij te maken voor de nieuwe oogst, zet de regering middelen in om de export te ondersteunen.

Er wordt een compensatie per geëxporteerde ton rijst toegekend om de opkoopprijs van SRD 600 per baal te garanderen.

De regering maakt een onderscheid tussen rijst bestemd voor de lokale markt en de exportmarkt, waarbij de binnenlandse prijs minimaal 50% hoger ligt.

Opkopers die aangeven onvoldoende kapitaal te hebben om padie op te kopen, krijgen toegang tot financiering via particuliere banken, mogelijk gemaakt door de Centrale Bank van Suriname.

Niet alle opkopers komen in aanmerking voor deze faciliteiten. Alleen degenen die zich houden aan de vastgestelde opkoopprijs van SRD 600 per baal krijgen steun.

Hiermee beoogt de regering stabiliteit in de sector te brengen, de boeren een eerlijke prijs te garanderen en de continuïteit van de rijstindustrie te waarborgen.

Het is nog onduidelijk of deze maatregelen voldoende zijn om de onvrede onder de boeren weg te nemen. Sommigen vrezen dat de prijsstijging onvoldoende is om hun kosten te dekken, terwijl anderen blij zijn met de overheidssteun.

Met deze ingrepen hoopt de regering de rijstsector te stabiliseren, de export te stimuleren en de boeren een toekomstperspectief te bieden.

Of dit protest eenmalig is of dat er verdere acties volgen, zal de komende dagen blijken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Vrouw en man aangehouden in onderzoek naar seksuele uitbuiting.
Suriname

Slachtoffer gedwongen prostitutie ontsnapt en leidt politie naar mensenhandelsnetwerk

Opbrengsten WK-kaarten volledig voor voetbalontwikkeling.
Sport

Geen persoonlijke bevoordeling bij WK-kaarten, stelt SVB

De twee gouddelvers J.P. (25) en E.M. (22) raakten op zaterdag 6 juni omstreeks 21.00 uur tijdens goudwinningsactiviteiten te 21 Bergie in het Matawaigebied onder het afgekalfde zand bedolven.
Suriname

Twee goudzoekers bedolven bij instorting in Matawai-gebied

Samenwerking gericht op versterking van Brokopondo en andere binnenlandse gemeenschappen.
Suriname

RO en Conservation International Suriname bekrachtigen samenwerking met MoU

GFC. Nieuws uit Suriname
Suriname

Bedlegerige bewoner gered uit brandend huis in Robijnstraat

Illustratiefoto
Suriname

28-jarige vrouw gewond na conflict en verkeersincident

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws