• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SBB-directeur Ravenberg verzoekt ontslag Krishnadath Joerawan als bestuurslid wegens illegale houtkap en misleiding

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 maart 2025 19:00
in Suriname
boomstammen houtkap

Houtkapactiviteiten tijdelijk verboden in Carolina

De directeur van de Stichting voor Bosbeheer en Bostoezicht (SBB), Ruben Ravenberg, heeft een officieel verzoek ingediend bij president Chandrikapersad Santokhi om Krishnadath Joerawan te ontslaan als lid van het bestuur van SBB.

Dit verzoek is gebaseerd op betrokkenheid bij illegale houtkap en misleiding binnen de organisatie.

Illegale handelingen in de houtsector

Op 31 mei 2024 ontving de SBB een brief van de Procureur-Generaal (PG) bij het Hof van Justitie, waarin werd aangegeven dat er een strafzaak was geopend tegen Joerawan wegens betrokkenheid bij illegale houtkap en handel in hout zonder de vereiste vergunningen.

In het onderzoek zijn in beslag genomen blokken hout aangetroffen, die illegaal waren gekapt en opgekocht door het bedrijf van Joerawan, Sharma Timber N.V.

Uit inspectie bleek dat de afmetingen van de blokken afweken van de gegevens in het houtregister, wat duidt op onregelmatigheden bij de registratie en verwerking van het hout.

Hoewel de strafzaak tegen Joerawan is afgehandeld zonder gevangenisstraf, heeft hij geweigerd de opgelegde retributie- en labelkosten te betalen, ondanks verzoeken van de PG.

Hij stelt dat de factuur op naam staat van een ander en dat hij zelf geen illegale houtkap heeft gepleegd. De SBB heeft de PG hierover ingelicht en wacht verdere instructies af.

Mis dit niet:

Readytex Art Gallery en Dierenbescherming Suriname lanceren nieuw Art for Animals T-shirt

JOS installeert commissies voor terugkeer Nationaal Jeugdparlement

Misleiding en machtsmisbruik binnen SBB

Naast de strafzaak zijn er meerdere incidenten waarbij Joerawan zich schuldig zou hebben gemaakt aan misleiding en machtsmisbruik binnen SBB.

Op 11 februari 2025 stuurden Joerawan en vier andere bestuursleden een brief aan president Santokhi, waarin werd aangedrongen op het ontslag van de Algemeen Directeur (AD) van de SBB.

In deze brief werden volgens Ravenberg valse en misleidende beweringen gedaan om de president op het verkeerde been te zetten.

Daarnaast heeft Joerawan zonder wettelijke basis invloed proberen uit te oefenen op benoemingen binnen de organisatie.

Hij zou politieke druk hebben gebruikt om specifieke personen binnen SBB in dienst te nemen, waarbij hij voorbijging aan de statuten en de normale benoemingsprocedures.

Een ander punt van zorg is dat Joerawan zich heeft bemoeid met de vertegenwoordiging van verschillende sectoren binnen SBB.

Volgens de statuten moeten bestuursleden worden voorgedragen door erkende belanghebbenden, zoals concessiehouders, binnenlandbewoners en milieuorganisaties.

Joerawan heeft echter zijn eigen politieke organisatie naar voren geschoven als vertegenwoordiger, zonder dat deze een formele rol binnen SBB had.

Verzoek tot ontslag

Gezien de ernst van de geconstateerde misstanden, waaronder illegale handel in hout en misleiding van de overheid, acht SBB-directeur Ruben Ravenberg het niet langer verantwoord om Joerawan als bestuurslid te handhaven.

In zijn brief aan president Santokhi verzoekt hij daarom om het ontslag van Joerawan, zodat het bestuur van SBB haar taken zonder externe beïnvloeding en met volledige integriteit kan blijven uitvoeren.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Bijzonder kunst-T-shirt ondersteunt werk van Dierenbescherming Suriname
Suriname

Readytex Art Gallery en Dierenbescherming Suriname lanceren nieuw Art for Animals T-shirt

Verkiezingen Nationaal Jeugdparlement gepland voor 22 januari 2027.
Suriname

JOS installeert commissies voor terugkeer Nationaal Jeugdparlement

Openbare Werken start volgende fase van wegverbetering in Lelydorp.
Suriname

Asfaltering Paikem Notopawiroweg moet verkeersdruk op Indira Gandhiweg verlichten

Extra leslokalen gepland om meer kinderen in Para toegang tot onderwijs te geven.
Suriname

Minister Currie heeft aandacht voor tekort aan lokalen en slechte schoolomstandigheden scholen Para

Vier regionale centra moeten ontwikkeling van het binnenland stimuleren.
Suriname

Suriname presenteert ontwikkelingsplannen voor het binnenland in Panama

Hof van Justitie groeit naar 45 rechters.
Suriname

Hof van Justitie groeit naar 45 rechters, uitbreiding moet rechtspraak in Suriname versterken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws