• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Ruim 900.000 stembiljetten worden gedrukt voor verkiezingen 25 mei

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 maart 2025 11:15
in Suriname
1200px-Stemmen kiezerslijst stembiljet

Het ministerie van Binnenlandse Zaken (BiZa) heeft op 17 maart een informatiesessie gehouden met vertegenwoordigers van verschillende drukkerijen in Suriname.

Tijdens deze bijeenkomst werden zij op de hoogte gebracht van de vereisten en specificaties voor de productie van de stembiljetten voor de verkiezingen van 25 mei 2025.

Voor de verkiezingen zullen in totaal ruim 900.000 stembiljetten worden gedrukt.

Dit betreft de stembiljetten voor de verkiezing van de leden van De Nationale Assemblée (DNA), de Regionale Raden (RR) en de Ressort Raden (RR).

De DNA-stembiljetten zullen het langste zijn, afhankelijk van het aantal politieke partijen dat per district deelneemt.

Om de integriteit van het verkiezingsproces te waarborgen, worden de stembiljetten voorzien van meerdere veiligheidskenmerken.

Tijdens de sessie kregen de drukkerijen uitleg over de lay-out, de technische vereisten en de strikte kwaliteitsnormen die gehanteerd moeten worden. Daarnaast is benadrukt dat het drukproces onder streng toezicht zal plaatsvinden.

Ministeriefunctionarissen gaven aan dat de drukkerijen nauw zullen samenwerken met BiZa om te garanderen dat alle stembiljetten tijdig en volgens de juiste specificaties worden geproduceerd.

Mis dit niet:

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

Het ministerie zal de komende weken verdere instructies en een definitieve goedkeuring verstrekken aan de geselecteerde drukkerijen, zodat de productie tijdig van start kan gaan.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

klm vliegtuig
Lifestyle

‘Geen ticket te duur voor Surinaamse Nederlanders die Owru Yari in eigen land willen vieren’

UWV onderzoekt ongeveer 52.000 WIA-uitkeringen op mogelijke berekeningsfouten. Ook mensen die inmiddels in Suriname wonen, kunnen onder de herstelregeling vallen.
Lifestyle

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

Nieuwe BAVP'ers geïnformeerd over taken en bevoegdheden.
Suriname

55 militairen beëdigd tot buitengewoon agent van politie

Suriname krijgt elf inzamelcentra voor plasticrecycling.
Suriname

Eerste inzamelcentrum voor plastic- en aluminiumafval geopend bij IMEAO 1

Nieuwe taskforce richt zich op preventie, opsporing en vervolging van corruptie.
Suriname

Suriname richt taskforce op voor gezamenlijke aanpak van corruptie

Bigiston blijft afhankelijk van nooddrinkwater tijdens aanhoudende droogte.
Suriname

Tankwagens leveren nooddrinkwater aan gemeenschap Bigiston

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws