• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers weigeren nog langer te wijken voor ministers met loeiende sirenes

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 maart 2025 22:00
in Lifestyle, Suriname
suriname paramaribo korps politie motor

Op de sociale mediapagina van GFC Nieuws laten talloze Surinamers fel van zich horen: ze zijn het spuugzat dat hoogwaardigheidsbekleders in Suriname met loeiende sirenes het verkeer ontwrichten.

Velen weigeren nog langer uit te wijken voor deze politieke elite, die zich volgens hen onaantastbaar waant.

De algemene opinie is duidelijk: als ze ergens op tijd moeten zijn, moeten ze gewoon eerder vertrekken, net als iedere andere burger.

Volgens de verontwaardigde reacties zijn deze politici dienaars van het volk, niet andersom.

Ze wijzen erop dat ze geen risico gaan lopen om plotseling de berm in te schieten en schade aan hun auto te riskeren voor ministers die indruk willen maken.

“Voor politie, brandweer en ambulance gaan we uiteraard opzij, maar niet voor deze machtsmisbruikers,” klinkt het fel in de reacties.

Één van de meest gedeelde meningen is dat ministers en andere regeringsleden geen enkel recht hebben om standaard met loeiende sirenes te rijden.

“Wat ik weet, is dat je volgens de verkeersregels alleen verplicht bent om plaats te maken voor hulpdiensten. Nu doen deze politici alsof ze boven de wet staan,” schrijft een persoon.

Daarnaast wordt benadrukt dat in veel gevallen de sirenes niet worden gebruikt voor dringende zaken, maar puur om files te omzeilen of zelfs voor privé-uitjes.

“Ze rijden met sirenes als ze naar de winkel, markt of zelfs hun schatjes moeten gaan. Dat is verboden, maar wie gaat ze aanpakken?”

De roep om verandering klinkt steeds luider. Surinamers laten zich niet langer intimideren door de politieke elite die de weg misbruikt als hun persoonlijk domein.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vhp vlag e1611913088796
Suriname

VHP-gelieerden hekelen uitspraken Oostburg over procureur-generaal

chinezen chinees
Suriname

Temple Fair en culturele avond brengen Chinees Nieuwjaar tot leven in Paramaribo

cultuur shata
Suriname

Suriname gepresenteerd als unieke culturele bestemming op wereldniveau

oostburg marcel
Suriname

Oostburg: VHP’ers zouden opdracht hebben gegeven tot illegale afgraving opvulzand en waste van de overheid

adhin en saoedische amb
Suriname

Adhin ziet Saoedi-Arabië als strategische partner voor olie- en gasontwikkeling

spiegel depressief
Lifestyle

Moeder beledigt dochter jaren over lichaam en kinderen grijpen in

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws