• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

President Santokhi overlegt met Granman Velanti over grondenrechten

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
6 maart 2025 12:00
in Suriname
President brengt bezoek aan granman Bono Velanti

Op woensdag 5 maart bracht president Chandrikapersad Santokhi een bezoek aan granman Bono Velanti, het grootopperhoofd van de Aucaners.

De ontmoeting vond plaats op zijn residentie in Paramaribo en stond in het teken van waardering voor de samenwerking tussen de regering en het traditioneel gezag.

Tijdens het overleg werden diverse actuele kwesties besproken, waaronder het vraagstuk van de grondenrechten.

Granman Velanti gaf zijn visie op het wetsvoorstel betreffende de grondenrechten van Inheemse en tribale volken, dat momenteel ter behandeling ligt bij De Nationale Assemblee (DNA).

Volgens de granman voldoet de huidige wetstekst niet aan de verwachtingen van de traditionele gemeenschappen, omdat bepaalde bepalingen niet stroken met hun gebruiken en rechten.

Hij benadrukte dat de stammen een wettelijke erkenning wensen die in lijn is met het Kali’na en Lokono-vonnis en het Saamaka-vonnis.

Het wetsvoorstel bepaalt dat grondaanvragen via het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB) verlopen en dat concessieaanvragen geregistreerd moeten worden bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken (KKF).

De traditionele stammen verzetten zich tegen deze bepalingen en eisen meer zeggenschap over hun eigen grondgebied.

Mis dit niet:

VSB eist dringend duidelijkheid over gewijzigde Negatieve Lijst: ondernemers vrezen extra kosten en vertragingen

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

In dit kader verzochten zij de president om de parlementaire behandeling van het wetsontwerp op te schorten en opnieuw in overleg te treden met alle betrokken gemeenschappen.

Santokhi erkende de inspanningen die reeds zijn geleverd om het wetsvoorstel in te dienen, met de intentie om dit nog vóór de verkiezingen goedgekeurd te krijgen.

Hij stelde echter dat een duurzame oplossing alleen mogelijk is als alle partijen zich in de wet kunnen vinden. Daarom toonde hij zich bereid om de behandeling van het wetsvoorstel tijdelijk aan te houden en een breed overleg te organiseren, zodat er een gedragen besluit kan worden genomen.

Ter afsluiting van de ontmoeting overhandigde de president een symbolisch geschenk aan granman Velanti, als blijk van respect en waardering.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

NV havenbeheer
Suriname

VSB eist dringend duidelijkheid over gewijzigde Negatieve Lijst: ondernemers vrezen extra kosten en vertragingen

Simons en directeur Clifton Lienga van de SWM hebben het drinkwatersysteem in Sunny Point officieel in gebruik genomen.
Suriname

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

President Jennifer Simons en de Vietnamese ambassadeur Bùi Văn Nghị bespraken tijdens zijn afscheidsbezoek nieuwe mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van landbouw, energie en klimaat. Foto: CDS
Suriname

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

Een gedeelte van de Slangenhoutstraat wordt tijdelijk afgesloten vanwege ontwateringswerkzaamheden.
Suriname

Slangenhoutstraat tot 22 oktober deels afgesloten: politie waarschuwt voor verkeersdrukte

korpschef pinas
Suriname

Korpschef Pinas merkt angst bij Surinamers om criminaliteit te melden

Schiphol aankomsthal
Lifestyle

Garant staan voor familie uit Suriname kan tot 10.000 euro per jaar kosten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws