• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers in Nederland en eigen land leven te veel voor de show

Patricia Wong door Patricia Wong
12 maart 2025 00:00
in Column, Lifestyle, Nederland, Suriname
us dollar geld

Onder Surinamers in Nederland en de VS, maar ook in eigen land lijkt het soms alsof er een stille wedstrijd gaande is.

Wie heeft de duurste auto? Wie draagt de meeste gouden sieraden? Wie loopt rond in de nieuwste merkkleding? Het lijkt bijna alsof succes wordt afgemeten aan de prijskaartjes van je bezittingen. Maar voor wie doen we dit eigenlijk?

Er is niets mis met een mooie auto, sieraden of chique kleding. Iedereen mag genieten van wat hij of zij mooi vindt.

Maar als de enige reden is om anderen te laten zien hoe ‘goed’ je het hebt, dan zit daar iets scheef. Je werkt hard, je verdient je geld, maar doe je het omdat je echt gelukkig wordt van die luxe of omdat je indruk wilt maken?

Het is een patroon dat steeds terugkomt. Mensen steken zich in de schulden voor spullen die hen status geven, terwijl ze achter de schermen worstelen om de eindjes aan elkaar te knopen.

Feestjes worden gegeven met dure champagne, terwijl de koelkast doordeweeks leeg is. En waarom? Omdat men niet achter wil blijven, omdat de schijn hooggehouden moet worden.

Laten we eerlijk zijn: echte rijkdom zit niet in materiële spullen, maar in rust, vrijheid en geluk.

Koop die mooie dingen als ze écht iets voor je betekenen, maar niet om de goedkeuring van anderen te krijgen. Want aan het eind van de dag is de enige persoon die echt onder de indruk moet zijn… jijzelf.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vrouw gezicht
Lifestyle

Mooie huid belangrijk voor Surinamers van alle generaties

Gloeilamp lamp licht stroom
Suriname

Bewoners Wanica woedend na talrijke stroomuitvallen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435803
Suriname

LVV betrekt kinderen bij viering Wereld Aarde Dag in Nieuw-Amsterdam

Markoesa vruchten
Suriname

Markoesa project moet nationale productie Suriname versterken

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435643
Suriname

Politie zoekt getuigen van aanrijding aan Indira Gandhiweg

Motor serveillance politie kps
Suriname

Intensieve verkeerscontroles leveren tientallen overtredingen op

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws