• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname moet visionair plannen voor duurzame toekomst, zegt minister Nurmohamed

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 maart 2025 14:30
in Suriname
Riad Nurmohamed

Riad Nurmohamed

In een openhartig gesprek met freelance journalist Kenneth Niekoop heeft minister Nurmohamed van Openbare Werken (OW) de noodzaak van visionaire en duurzame planning voor Suriname benadrukt.

De minister stelt dat de stedenbouwkundige indeling van het land, daterend uit de koloniale tijd, onvoldoende is voor de huidige uitdagingen op het gebied van ruimtelijke ordening en infrastructuur.

“Ons wegen- en waternet maken metamorfoses mee die gebonden zijn aan verschuivingen in de atmosfeer,” aldus minister Nurmohamed.

“Waar we 67 jaar geleden een veilige thuishaven waren, kan het zijn dat we door klimaatsveranderingen nu een target land kunnen worden. Daarom is visionair plannen duurzame wijsheid.”

De minister erkent dat duurzaamheid vaak impopulair is, omdat het tijd, afwegingen en budget vereist, en soms impopulaire maatregelen met zich meebrengt.

“Duurzaam is nooit populair onder mensen. Duurzaam neemt tijd, afweging en budget met soms impopulaire maatregelen.”

Hij wijst erop dat hij, net als alle Surinamers, zijn studie niet voor niets heeft gevolgd en bereid is om drastische maatregelen te nemen, ondanks mogelijke emotionele reacties.

“Ik kan soms drastisch zijn en emotionele uitspraken doen, maar ik heb net als alle Surinamers geen studie genoten om niets te doen.”

Mis dit niet:

Monorath moet niet de zondebok worden, Pinas waarschuwt voor gemakzuchtige beschuldigingen

Kickboksspektakel bij zwembad Zorghotel zorgt voor woede en ergernis

Als voorbeeld van zijn visionaire aanpak noemt de minister de aanleg van de weg naar zee, een project dat, ondanks beperkte budgetten, een belangrijke aanzet is tot duurzame ontwikkeling.

“Onze duurzame aanpak te weg naar zee is een aanzet van mijn visionaire aanpak, bij gestadig budget om te kunnen werken,” concludeerde de bewindsman.

De uitspraken van de minister onderstrepen de urgentie van een proactieve en duurzame aanpak om de toekomst van Suriname te waarborgen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Minister Monorath
Suriname

Monorath moet niet de zondebok worden, Pinas waarschuwt voor gemakzuchtige beschuldigingen

Geestelijken hekelen Zorghotel Paramaribo om kickboksevenement bij zwembad. Foto illustratief. Pixabay
Suriname

Kickboksspektakel bij zwembad Zorghotel zorgt voor woede en ergernis

Volledige aanpak kost volgens minister 2,5 miljard dollar. Foto: CDS
Suriname

Regering begint met asfalteren van 160 kilometer wegen in Paramaribo, Wanica en Commewijne

Illustratiefoto
Suriname

Taxichauffeur en drie anderen aangehouden na verdwijning dienstwapen militair

Lifestyle

Surinamevluchten zijn volgens velen een melkkoe voor KLM, maar onderzoek laat iets anders zien

Justitieminister stelt extra middelen beschikbaar voor veiligheidsdiensten
Suriname

Minister Monorath geeft opdracht tot verscherpte aanpak criminaliteit na dodelijke schietpartij

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws