• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Moeder stuit op onwil bij gynaecologen in Paramaribo bij misbruikonderzoek jong meisje

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 februari 2025 20:00
in Lifestyle, Suriname
meisje tiener verdrietig depressief

Een moeder in Paramaribo heeft ervaren dat gynaecologen zich liever niet mengen in politieonderzoeken naar misbruikgevallen.

GFC Nieuws heeft vernomen dat de vrouw haar dochter, die nog geen tiener is, deze week naar meerdere ziekenhuizen in de hoofdstad heeft gebracht.

Dat gebeurde nadat haar kind haar had verteld dat ze mogelijk was misbruikt door twee mannen. Het meisje had de nacht doorgebracht bij een vriendin die ze pas enkele maanden kende.

Dezelfde avond heeft de ouder aangifte gedaan bij de politie en heeft ze een briefje meegekregen voor een medisch onderzoek bij de gynaecoloog.

Volgens de moeder reageerden de artsen terughoudend en wilden ze geen officieel onderzoek starten.

Om nog onduidelijke reden werd haar aangeraden om eerst de politie verder te laten onderzoeken voordat een medisch onderzoek zou plaatsvinden.

Dit leidde tot frustratie en onbegrip bij de vrouw die enkel duidelijkheid wilde over de situatie van haar dochter.

Experts wijzen erop dat artsen soms terughoudend kunnen zijn uit angst voor juridische complicaties, gebrek aan duidelijke protocollen of vrees voor vergelding.

Daarnaast kan er in sommige gevallen een tekort aan forensisch gespecialiseerde artsen zijn die bevoegd zijn om officiële rapporten op te stellen.

Toch roept de situatie vragen op over de bescherming van kinderen en de toegankelijkheid van medische hulp bij dergelijke ernstige zaken.

De moeder hoopt dat haar ervaring leidt tot betere samenwerking tussen medische instanties en de autoriteiten in Suriname.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

petitie inheems kollectief suriname 41
Suriname

“Te lang is er onzekerheid over de erkenning van onze grondrechten… Te lang is er onrecht”

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436245
Suriname

Spanning loopt op bij goudmijn: twee doden na val van berg

aids voorlichting wit santi
Suriname

Succesvolle aidsvoorlichting ter gelegenheid van 14-jarig bestaan SWEC

3 ranjan
Suriname

Diaspora-ondernemers bundelen krachten voor toekomst Suriname

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436672
Suriname

Suriname investeert in wereldburgerschap: nieuwe generatie diplomaten in de maak

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436659
Suriname

Gangarampandayweg bijna gereed na grootschalige aanpak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws