• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname zet stap naar duurzame bamboe-industrie met investeringsplan van GREaT

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
19 februari 2025 04:00
in Suriname
Bamboo-2-1536x1023

Reshmi Oemrawsingh, voorzitter van Greening Red Earth Timber (GREaT) en specialist in bamboetoepassingen, heeft een ambitieus investeringsplan gepresenteerd voor de ontwikkeling van de bamboesector in Suriname.

De presentatie vond plaats op maandag 17 februari tijdens een bijeenkomst met de regering op het Kabinet van de President.

Het plan richt zich op het versneld inzetten van bamboe als duurzaam bouwmateriaal en vormt een belangrijke stap in de transitie naar milieuvriendelijke bouwmethoden.

Tijdens de bijeenkomst benadrukte Oemrawsingh de vele voordelen van bamboe, waaronder het behoud van de carbon negatieve status.

Ze wees op het belang van bamboe als hernieuwbare grondstof die bijdraagt aan klimaat- en natuurherstel. In tegenstelling tot andere bomen, die na kap afsterven, groeit bamboe na de oogst weer aan en kan eeuwenlang blijven produceren.

De sterke en lichte eigenschappen van het materiaal maken het bovendien aantrekkelijk voor de bouwsector. Oemrawsingh noemde bamboe “the gift of the gods” en onderstreepte de potentie van Suriname als strategische partner voor de export van bamboe naar Europa en de Verenigde Staten.

President Chandrikapersad Santokhi sprak zijn steun uit voor het initiatief en verzekerde dat de regering de ontwikkeling van de bamboesector actief zal ondersteunen.

De eerste fase van het project zal worden uitgevoerd in het Ricanau-gebied. Een belangrijk aandachtspunt is echter het verkrijgen van de benodigde grondstukken, waarvoor GREaT verdere onderhandelingen zal voeren met het ministerie van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB).

Mis dit niet:

Jeffrey Lau vraagt aandacht voor bereikbaarheid van eerder toegewezen percelen

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

Hoewel een deel van de productie bestemd is voor export, streeft GREaT ernaar om de verwerking van het materiaal binnen Suriname te realiseren.

Aan de bijeenkomst namen ook minister Marciano Dasai van Ruimtelijke Ordening & Milieu (ROM), minister Parmanand Siewdien van Landbouw, Veeteelt & Visserij (LVV), onderminister Sieuw Ramsukul van GBB en vertegenwoordigers van Bamboologic deel.

Met de steun van de regering en de betrokkenheid van diverse stakeholders zet Suriname een belangrijke stap in de richting van een duurzame en milieuvriendelijke bouwsector.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Lau stelt vragen over oude grondtoewijzingen en bereikbaarheid van percelen
Suriname

Jeffrey Lau vraagt aandacht voor bereikbaarheid van eerder toegewezen percelen

Hering wil meer EHBO-kennis onder Surinamers. Illustratiefoto. Pixabay
Gezondheid

Geor Hering ziet graag dat Surinamers beter leren handelen bij acute noodsituaties

Een Boeing 777 van Eastern Airlines.
Lifestyle

‘Nieuwe’ Boeing 777 voor SLM: deze belangrijke details zijn nog niet bekend

KLM Boeing 777 vanaf de A4
Lifestyle

De bijzondere band tussen Surinamers en Schiphol

Gedetineerde Patrick Ruben Stewart ontsnapt uit Sanatorium
Suriname

MIA zoekt informatie over ontsnapte gedetineerde Patrick Ruben Stewart

Hitte in klaslokalen zorgt voor zorgen.
Suriname

Ouders niet tevreden met schooltijd tot 12.00 uur in oktober: ‘Vanaf 11.00 uur is het niet meer uit te houden’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws