• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Lerares uit Paramaribo die eigen kinderen geen warm eten geeft aangepakt

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 februari 2025 22:00
in Lifestyle, Suriname
kind meisje jongen eten fruit vrucht

Een alleenstaande lerares uit Paramaribo ligt onder vuur nadat ernstige beschuldigingen naar buiten zijn gekomen over de verzorging van haar twee jonge kinderen.

De moeder die samen met haar 11-jarige zoon en iets oudere dochter woont, werd vrijdagavond door familieleden stevig aangesproken nadat haar zoon bij een bezoek aan een tante onthulde dat ze bijna nooit warm eten krijgen.

Volgens de jongelingen heeft de moeder de gewoonte om na haar werk direct met een vriend op stap te gaan tot in de late avonduren, terwijl ze haar kinderen thuis achterlaat met slechts brood en beleg zoals pindakaas en jam.

“Dit is geen manier om kinderen op te voeden,” zegt een manager van het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) aan GFC Nieuws Lifestyle.

“Kinderen hebben behoefte aan meer dan alleen brood; ze hebben ook liefde, aandacht en structuur nodig.”

Ze laat weten aan GFC dat het gedrag van de moeder als onverantwoordelijk en schadelijk voor de ontwikkeling van de kinderen wordt beschouwd.

“Kinderen die structureel zonder toezicht en volwaardige maaltijden worden achtergelaten lopen risico op emotionele verwaarlozing en voedingsproblemen,” aldus het KIVC.

“Dit kan leiden tot gedragsproblemen, slechte schoolprestaties en een gebrek aan gevoel van veiligheid.”

Bekijk ook:

Telesur en SPLANG versterken digitale verbinding tussen Suriname en Frans-Guyana

Mr. Jaggernath Lachmonstraat deels afgesloten op 18 en 19 juli

Volgens het KIVC is het belangrijk dat alleenstaande ouders ondersteuning zoeken als ze moeite hebben om werk en gezinsleven te combineren.

“Het is begrijpelijk dat het leven als alleenstaande ouder problematisch kan zijn, maar het welzijn van de kinderen moet altijd voorop staan. Regelmatig weggaan en kinderen zonder toezicht achterlaten is geen gezonde situatie.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Memorandum of Understanding moet internationale internetconnectiviteit verbeteren.
Suriname

Telesur en SPLANG versterken digitale verbinding tussen Suriname en Frans-Guyana

Wegautoriteit voert herstelwerk uit.
Suriname

Mr. Jaggernath Lachmonstraat deels afgesloten op 18 en 19 juli

Twintig deelnemers krijgen kans op financiële zelfstandigheid.
Suriname

SAO start vaktraining Textiele Werkvormen in Blauwgrond binnen project ‘Wroko Fu Mek Moni’

Stichting Eerherstel Mariënburg brengt vergeten geschiedenis opnieuw onder de aandacht.
Suriname

Mariënburgherdenking 2026 staat stil bij kracht en veerkracht van vrouwelijke contractarbeiders

Surinaamse ambassadeur woont solidariteitsceremonie in La Guaira bij.
Suriname

CARICOM-landen overhandigen humanitaire hulp aan Venezuela na aardbevingen

Comité Viering Javaanse Immigratie organiseert op zondag 9 augustus een groots cultureel festival op het Onafhankelijkheidsplein.
Suriname

Grootsere viering Javaanse Immigratie keert terug naar het Onafhankelijkheidsplein

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws