• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Klachten over gescheurde biljetten bij geldopname

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 januari 2025 02:00
in Suriname
SRD Surinaamse Dollar

Surinaamse dollars.

Sommige personen in Suriname ervaren problemen bij het afhalen van contant geld na buitenlandse overmakingen.

Zij ontvangen beschadigde biljetten die vervolgens door winkels en banken worden geweigerd, wat leidt tot frustratie en ongemak.

Bij het opnemen van geld uit overmakingskantoren merken sommige klanten pas later dat zij gescheurde of versleten bankbiljetten hebben gekregen.

In veel gevallen worden deze beschadigde biljetten niet geaccepteerd bij betalingen waardoor het geld in feite onbruikbaar wordt.

Een gedupeerde vertelt aan GFC Nieuws: “Je rekent erop dat je het geld direct kunt gebruiken, maar als het wordt geweigerd, sta je machteloos.”

Sommigen proberen terug te gaan naar het overmakingskantoor om hun biljetten te laten vervangen, maar dit lukt niet altijd.

De kwestie roept vragen op over de verantwoordelijkheid. Moeten klanten hun geld direct controleren, of ligt de plicht bij de overmakingskantoren om alleen biljetten in goede staat uit te geven?

Consumenten pleiten voor strengere controlemaatregelen om dit probleem in de toekomst te voorkomen.

Mis dit niet:

Bromfietser botst tijdens uitwijkmanoeuvre op 13-jarige voetganger

Vrouw verdwijnt tijdens baden onder water bij Colakreek

Voorlopig luidt het advies aan klanten om bij ontvangst hun biljetten zorgvuldig te controleren. Bij constatering van schade wordt aangeraden om het direct te melden zodat het mogelijk kan worden omgewisseld.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Politie onderzoekt aanrijding met minderjarige aan John Albert Gravesweg
Suriname

Bromfietser botst tijdens uitwijkmanoeuvre op 13-jarige voetganger

Zoekactie gestart na vermoedelijke verdrinking bij Colakreek.
Suriname

Vrouw verdwijnt tijdens baden onder water bij Colakreek

Voor nu vliegt de KLM met de 777 van en naar Suriname. Foto: Boeing 777 op Schiphol
Lifestyle

SLM haalt nieuw vliegtuig naar Suriname, maar komt KLM’s Airbus A350 ook naar Zanderij?

Nieuwe technologie versterkt veldwerk van Commissie Ordening Goudsector.
Suriname

Drones ondersteunen toezicht op kleinschalige goudmijnbouw in Brokopondo

Zoetermeer behoort volgens CBS-cijfers tot de Nederlandse gemeenten met het hoogste aandeel inwoners met Surinaamse herkomst.
Nederland

Deze Nederlandse stad telt opvallend veel inwoners met Surinaamse roots

Kangoeroe Community School benadrukt waarde van leraren voor toekomstige generaties
Suriname

Kangoeroe Community School staat stil bij Internationale Dag van de Leraar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws