• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Jaarlijks 20-30 nieuwe lepragevallen in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
26 januari 2025 03:00
in Gezondheid
lepra e1612091425416

Elk jaar, op de laatste zondag van januari, wordt wereldwijd aandacht besteed aan de gevolgen van lepra en de situatie van leprapatiënten.

In Suriname worden jaarlijks 20-30 nieuwe gevallen geregistreerd, waarbij 8 nieuwe gevallen in het afgelopen jaar zijn gemeld, meldt de Vereniging van Medici in Suriname (VMS).

Het aantal kan betekenen dat er daadwerkelijk minder gevallen zijn, maar ook dat mensen zich onvoldoende bewust zijn van de symptomen en risico’s van lepra.

Lepra tast voornamelijk de huid en zenuwen van de ledematen aan en kan, indien onbehandeld, leiden tot permanente invaliditeit.

Symptomen zoals gevoelloze vlekken, knobbeltjes op de huid, en verdikkingen aan de oren of neus verdienen directe aandacht. Bij vroege ontdekking kan de ziekte volledig worden genezen en zijn blijvende handicaps te voorkomen.

WHO-thema 2025: Verenigd tegen lepra

Het thema van de World Health Organization (WHO) voor 2025, Unite. Act. Eliminate. (Verenigen, Handelen en Elimineren), benadrukt het belang van gezamenlijke inspanningen om lepra voorgoed uit te roeien. Gezamenlijke actie en bewustwording zijn cruciaal om stigmatisering tegen te gaan en tijdige behandelingen te bevorderen.

Informeer en laat je screenen

De Vereniging van Medici in Suriname roept iedereen op om alert te zijn op symptomen zoals gevoelloze vlekken en knobbeltjes en zich tijdig te laten screenen. Voor informatie, hulp en begeleiding kunnen mensen terecht bij de Dienst Dermatologie aan de Tourtonnelaan #5.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

babymelk voeding
Gezondheid

Onduidelijkheid over babymelk in Suriname na terugroepacties in Europa

HIV
Gezondheid

Volksgezondheid waarschuwt voor misleidende informatie over hiv op sociale media

dokter arts verpleegkundige ziekenhuis hospitaal
Gezondheid

Ziekenhuispoli’s in Suriname telefonisch nog altijd slecht bereikbaar

Kanker Borst(1)
Gezondheid

Preventie, screening en zorg centraal op Wereld Kanker Dag

Anjoemara Wolf Vis Arvi Fishing Adventures
Gezondheid

Surinaamse Anjoemara vis eten brengt risico’s met zich mee

Bloedtest buisjes
Gezondheid

Laboratoria druk met testen op chikungunya door toename klachten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws