• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinaamse jongeren weten weinig over Amerikaanse politiek

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 januari 2025 04:00
in Suriname
white house VS

Uit een mini-enquête blijkt dat een groot deel van de Surinaamse jongeren nauwelijks op de hoogte is van de huidige ontwikkelingen in de Amerikaanse politiek.

Een redactielid van GFC Nieuws vroeg deze week aan 11 scholieren in Paramaribo in de leeftijd van 17 tot 19 jaar of ze wisten wie de nieuwe Amerikaanse vicepresident is. Geen van hen gaf het juiste antwoord: JD Vance.

JD Vance is een Amerikaanse politicus en ondernemer. Hij werd recent gekozen als vicepresident van de Verenigde Staten en staat bekend om zijn conservatieve standpunten en aandacht voor de uitdagingen van de Amerikaanse arbeidersklasse.

Ook op de vraag welke bekende technologiebaas een belangrijke rol heeft gekregen in de nieuwe Amerikaanse regering bleef het stil. Het juiste antwoord is Elon Musk, oprichter van Tesla, SpaceX en andere innovatieve bedrijven.

Musk staat wereldwijd bekend als visionair, ondernemer en rijkste mens ter wereld.

Het gebrek aan basiskennis over deze prominente figuren laat zien dat Surinaamse jongeren weinig betrokken zijn bij internationale politiek.

Dit is zorgwekkend, omdat wat in Amerika gebeurt vaak gevolgen heeft voor de hele wereld, inclusief Suriname.

Volgens deskundigen wijst dit gebrek aan interesse of kennis op lacunes in het onderwijs en de opvoeding.

Mis dit niet:

‘Je hamburger straks per drone bezorgd in Suriname’

KLM, Curaçao, SLM, brand aan boord? Pinas haalt hard uit naar Surinamers die niet goed lezen

“Internationale politiek beïnvloedt onze economie, technologie en zelfs het klimaatbeleid,” zegt een manager van het KIVC aan GFC.

“Jongeren zouden hierin meer gestimuleerd moeten worden, omdat het hen voorbereidt op een geglobaliseerde wereld.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

fast food hamburger
Lifestyle

‘Je hamburger straks per drone bezorgd in Suriname’

Surinam Airways Airbus PZ-TCW
Suriname

KLM, Curaçao, SLM, brand aan boord? Pinas haalt hard uit naar Surinamers die niet goed lezen

Grote schade na brand aan Goton Royongweg.
Suriname

Brand verwoest woning, spuitinrichting en 19 voertuigen in Wanica

LVV heeft maatregelen getroffen na de bevestiging van vogelgriep op een pluimveebedrijf in Paramaribo, waar meer dan 5.000 kippen zijn gestorven. Foto: CDS
Suriname

Vogelgriep in Paramaribo: ruim 5.000 kippen dood, bedrijven binnen 3 kilometer gecontroleerd

“Wie komen Suriname binnen, via welke routes en wie verdient eraan?”
Suriname

UMA: Suriname moet dringend de omvang van mensensmokkel en mensenhandel onderzoeken

Betalingsbestanden via banken beschikbaar gesteld.
Suriname

Tariefcompensatie NVB en PLO verwerkt in aanloop naar nieuw schooljaar

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws