• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Oproep om Twa-Twa en Roti vogels in Suriname te redden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 January 2025 22:00
in Lifestyle, Suriname
suriname plein paramaribo vogels

Hoewel de Surinaamse bevolking zich ondanks de financiële crisis staande weet te houden, geldt dat niet voor de Twa-Twa en Roti zangvogels.

Alexander (Scandor) Elias uit het district Para, Suriname, slaat alarm over het lot van deze zangvogels, die volgens hem in Suriname nagenoeg uitgestorven zijn in het wild.

In een e-mail aan GFC Nieuws uit hij zijn zorgen over het ongeremde vangen van wilde vogels.

“Deze vogels verdwijnen uit onze steden, weilanden en bossen en niemand lijkt zich daar druk om te maken,” schrijft Elias.

Hij hekelt het idee dat vogels die gewend zijn aan vrijheid in het wild, in kooitjes worden opgesloten puur voor vermaak. “Wie wil nu een dier dat zijn vrijheid gewend is, opsluiten voor eigen plezier? Het is totaal onnodig.”

Elias roept op tot bewustwording en maatregelen om te voorkomen dat Suriname zijn unieke vogelsoorten volledig verliest.

Hij wijst erop dat de rijke biodiversiteit van ons land een schat is die gekoesterd moet worden.

Het gebrek aan actie tegen het vangen van wilde vogels bedreigt naar zijn zeggen niet alleen de natuur, maar ook de identiteit van Suriname als land van ongerepte schoonheid.

De oproep van de man is een wake-up call: de tijd dringt om de natuur te beschermen en de vogels hun vrijheid terug te geven.

ShareTweetSend

Meer berichten

jaguar
Suriname

VS en Suriname bundelen krachten tegen illegale handel in wilde dieren

personeel biza
Suriname

Minister Bee benadrukt personeelsvriendelijke werkcultuur

gbb grondbeleid
Suriname

Mogelijk misbruik van 1.600 ha grond in Coronie door landmeter Winter

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws