• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Analist ziet tekenen van interne spanningen binnen de NDP

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 January 2025 04:00
in Suriname
uitvaart bouterse ndp

Suriname-analist R. Pinas geeft in gesprek met GFC Nieuws zijn visie op de recente ontwikkelingen binnen de Nationale Democratische Partij (NDP).

Volgens hem lijkt er meer aan de hand te zijn dan partijvoorzitter Rabin Parmessar wil toegeven.

Parmessar verklaarde onlangs dat er geen sprake is van een machtsstrijd binnen de partij en dat alles op een “fatsoenlijke” en “democratische manier” wordt geregeld.

Toch wijzen recente uitspraken van partijgenoot Ashwin Adhin in een andere richting.

Adhin stelde voor om een breder team van potentiële presidentskandidaten aan te bieden aan de kiezers. Daarbij noemde hij namen als Jenny Simons, Ingrid Bouterse-Waldring, André Misiekaba en zichzelf.

Pinas analyseert dat dit voorstel, hoewel gepresenteerd als een democratisch initiatief, een strategische zet lijkt om de huidige machtsstructuren binnen de partij uit te dagen.

“Een democratische partij hoort ruimte te bieden voor interne discussies,” stelt de objectieve waarnemer.

“Maar het feit dat deze gesprekken publiekelijk gevoerd worden, kan duiden op spanningen die de partijtop proberen te destabiliseren.”

Volgens Pinas is het voorstel van Adhin niet zomaar een suggestie, maar een tactische poging om persoonlijke ambities kracht bij te zetten.

Hoewel Parmessar benadrukt dat meningsverschillen een teken van democratie zijn, wijst de analist erop dat politieke rivaliteit vaak de schijn van harmonie maskeert.

De NDP balanceert volgens de observator tussen het bevorderen van democratische principes en het in stand houden van interne machtsverhoudingen.

Hoe deze dynamiek zich ontwikkelt, zal bepalend zijn voor de toekomst van de partij.

ShareTweetSend

Meer berichten

jaguar
Suriname

VS en Suriname bundelen krachten tegen illegale handel in wilde dieren

personeel biza
Suriname

Minister Bee benadrukt personeelsvriendelijke werkcultuur

gbb grondbeleid
Suriname

Mogelijk misbruik van 1.600 ha grond in Coronie door landmeter Winter

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws