• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Jonge Surinamer in Nederland woont noodgedwongen met 5 mensen in klein huis

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 januari 2025 14:00
in Lifestyle, Nederland
woning huis nederland fiets amsterdam

Wie denkt aan emigreren naar Nederland, droomt vaak van betere kansen, maar de realiteit kan anders zijn.

Patricia Wong, lifestyledeskundige van GFC Nieuws Lifestyle, deelt een opvallend verhaal dat de schaduwkant van emigreren laat zien.

Een twintiger uit Suriname verhuisde onlangs naar Nederland om te studeren. Op papier leek alles in orde: voldoende spaargeld om een appartement te huren.

Toch kwam hij voor een vervelende verrassing te staan. Door het enorme tekort aan woningen in Nederland was hij gedwongen een appartement te delen met vijf anderen.

“Ze delen niet alleen de keuken, maar ook de badkamer. Privéruimte is er nauwelijks,” vertelt Wong.

Volgens Patricia is deze situatie geen uitzondering. Nederland heeft al jarenlang een van de grootste woningcrises in Europa.

In 2024 is het woningtekort opgelopen tot 401.000 woningen, wat neerkomt op een tekort van 4,9% ten opzichte van de totale voorraad, volgens Volkshuisvesting Nederland.

Huurprijzen schieten de lucht in; de gemiddelde huurprijs in de vrije sector bedroeg in het derde kwartaal van 2024 €16,81 per vierkante meter, een stijging van 6,9% ten opzichte van een jaar eerder.

Bovendien stellen verhuurders strenge eisen: een vast inkomen dat minimaal drie keer de huur bedraagt, een onmogelijkheid voor veel jonge studenten en migranten.

Patricia vindt dat veel Surinamers zich niet goed voorbereiden op deze uitdagingen.

“Je denkt misschien dat het grijze, koude weer het zwaarst is, maar de woningnood maakt het pas echt moeilijk.”

Het tekort treft niet alleen studenten, maar ook werkenden en gezinnen.

Patricia adviseert daarom iedereen die naar Nederland wil verhuizen, om extra goed onderzoek te doen en zich voor te bereiden op creatieve woonoplossingen, zoals kamerhuur of woningdelen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

politie kps beediging
Lifestyle

Alarmnummer 115 niet bekend bij alle Nederlandse toeristen in Suriname

israel
Nederland

Informatie over Israël in Suriname roept vragen op

Valentijnsdag
Lifestyle

PL pakt groots uit met Valentijnsdag vol cultuur, entertainment en koopjes

gvb amsterdam tram metro
Lifestyle

OV-chipkaart meegenomen naar Suriname? Binnenkort is die niets meer waard

gasbom koken
Lifestyle

Huishoudens kiezen bewust voor elektrisch koken om gedoe met gasbommen

marinetrap waterkant paramaribo
Lifestyle

Slechte verlichting vergroot kans op criminaliteit, terwijl onderzoek duidelijke lessen biedt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws