• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Meer dan 12.000 dieren gesteriliseerd door Dierenbescherming Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 January 2025 03:00
in Suriname
hond en poes kat dieren scaled

De Stichting Dierenbescherming Suriname kondigt met trots de start aan van het 15e Grote Sterilisatieproject onder de vertrouwde slogan “Yepi yu dagoe, yepi ala dagoe!”

Dit initiatief, dat in 2009 begon, heeft zich ontwikkeld tot een uitgebreid project dat zich niet alleen richt op honden maar ook op katten.

Dankzij de inzet van zowel buitenlandse als lokale dierenartsen en vrijwilligers is dit project een belangrijke stap in het aanpakken van het zwerfdierenprobleem in Suriname.

Ondanks de meer dan 12.000 uitgevoerde operaties door de jaren heen, is er nog steeds veel werk te doen. Het project hoopt een structurele bijdrage te leveren aan de vermindering van de zwerfdierenpopulatie.

Helaas ontbreken nog altijd de nodige tellingen om de omvang van het probleem exact te bepalen, maar de noodzaak is duidelijk: veel vrouwelijke dieren worden ongesteriliseerd op straat aangetroffen, vaak loops, zwanger of met pups.

Het project doet opnieuw een beroep op de gemeenschap om mee te helpen. U kunt bijdragen door uw eigen dieren te steriliseren of zwerfdieren aan te melden voor sterilisatie.

Startdatum van het project:
Maandag 17 februari t/m maandag 24 februari 2025

Aanmelden:

Online Registratie: Via de link op sociale media (Facebook) vanaf 12 januari.

Persoonlijk: Bij het asiel op Kanangalaan 32, tegenover de Paramaribo Zoo in de Cul, vanaf 25 januari.

Dagen en tijden: Zaterdag 25 januari t/m dinsdag 28 januari, tussen 10.00 en 14.00 uur.

Vereisten: Neem een foto van uw hond mee, geen ras- of halfrashonden, maximaal gewicht 20 kg
Kosten voor de operatie:

Kat: SRD 250,-
Hond: SRD 450,-
(Voor zowel vrouwelijke als mannelijke dieren)

Vervoer van uw dier is mogelijk tegen betaling.

ShareTweetSend

Meer berichten

onderwijs docent school leerkracht klas
Suriname

Kritische burger: Onderwijs stort in zonder snelle oplossingen

angelo simson
Sport

President Simons complimenteert Surinaamse vechters: Zij zetten Suriname op de internationale kaart

interpol
Suriname

Critici eisen plaatsing SLM-verdachten op Interpol-lijst

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws