• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname onvoldoende voorbereid op verwachte economische groei binnen olie- en gasindustrie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
9 januari 2025 07:00
in Suriname
Suriname en Olie Gas industrie

Currie ziet kansen in Ghana voor praktijkgericht onderwijs

Tijdens een belangrijke presentatie van de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA) op maandag 6 januari, werden diverse stakeholders van het Suriname Business Forum (SBF) uitgenodigd om te discussiëren over de uitdagingen en oplossingen rondom lokaal contentbeleid.

Wilgo Bilkerdijk, ASFA-vertegenwoordiger en stakeholder van het SBF, leidde de discussie met een oproep tot een evenwichtige economische ontwikkeling.

Uit de discussies kwam naar voren dat Suriname nog niet volledig voorbereid is op de verwachte economische groei, met name in de olie- en gasindustrie.

ASFA benadrukte echter dat andere groeiende sectoren in de Surinaamse economie net zo veel aandacht verdienen. Dit zou bijdragen aan een meer evenwichtige en duurzame ontwikkeling.

Een van de cruciale aanbevelingen was de noodzaak om de Surinaamse grondwet aan te passen. De deelnemers waren het erover eens dat deze aanpassing van fundamenteel belang is voor het creëren van de juiste voorwaarden voor de implementatie van effectief beleid.

Dit zou Suriname in staat stellen om optimaal te profiteren van toekomstige economische kansen en uitdagingen aan te pakken.

Betrokkenheid stakeholders

De bijeenkomst werd bijgewoond door een breed scala aan stakeholders, waaronder vertegenwoordigers van het Suriname Investment and Trade Agency (SITA), voormalige voorzitters van het SBF, en leden van het Suriname Business Development Center (SBC). Deze diversiteit aan deelnemers droeg bij aan een rijke uitwisseling van ideeën en inzichten.

De inzichten uit deze bijeenkomst zullen door het SBF worden gebruikt om verder beleid te ontwikkelen dat gericht is op een veerkrachtigere en duurzamere Surinaamse economie.

Door samenwerking en dialoog tussen stakeholders te bevorderen, zet het SBF een stap richting een solide economische toekomst.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

kerpens ambassadeur
Suriname

Suriname versterkt diplomatieke positie bij VN via nieuwe Permanent Vertegenwoordiger

dna santokhi
Suriname

DNA-leden tekenen condoleanceregister ter nagedachtenis aan oud-president Santokhi

e bike ebike paramaribo scooter brommer verkeer
Suriname

Ministerie benadrukt: E-bike is geen speelgoed

sociale zaken sozavo
Suriname

Ultimatum voor registratie landsdienaren bij Sociale Zaken

Bee en mellisa santokhi
Suriname

Biza-minister Bee eert nalatenschap oud-president Santokhi

japan wijnerman
Suriname

Japan en Suriname vieren 50 jaar samenwerking tijdens keizerlijke receptie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws