• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SITA Export Barometer onderzoek laat positieve vooruitzichten zien

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 december 2024 09:56
in Suriname
haven boten schepen schip

De Suriname Investment & Trade Agency (SITA), een werkarm van het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) heeft een onderzoek uitgevoerd tussen 27 augustus en 16 oktober 2024 en omvatte 178 bedrijven van de niet-extractieve sector.

De resultaten van dit eerste onderzoek geven zowel kansen als belangrijke aandachtspunten voor verbetering aan.

De Barometer-index meet de verwachting van ondervraagde bedrijven of hun export in de komende 12 maanden zal toenemen, afnemen of gelijk blijven.

De ondervraagde bedrijven gaven ook de obstakels aan die economische groei kunnen belemmeren, waaronder macro-economische factoren zoals inflatie en wisselkoersschommelingen, percepties van corruptie, onvoorspelbare beleid en onzekere regelgeving.

Desondanks gaf de meerderheid van de bedrijven verwachte groei aan in belangrijke indicatoren zoals, omzet (73%), winst (62%) en potentiële uitbreiding van de werkgelegenheid (57%), in het komende jaar.

Het onderzoek laat zien dat het opvallend is dat 58% van de exporteurs nog steeds 75% van hun inkomsten uit de binnenlandse markt haalt, terwijl slechts 23% meer dan 50% van hun inkomen uit buitenlandse markten haalt. Dit wijst op onbenut potentieel voor diversificatie en export-gedreven groei.

Verder blijkt dat buitenlandse investeerders meer vertrouwen hebben in het zakelijk klimaat van Suriname, met een gemiddelde score van 61,2%.

Zij zijn tevens optimistischer dan exporteurs over de huidige omstandigheden vergeleken met 12 maanden geleden. Dit benadrukt de verbeterde perceptie van Suriname als een veelbelovende bestemming voor internationale handel en investeringen.

Mis dit niet:

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Het onderzoek behaalde een responspercentage van 34%, hetgeen ruim boven het nationale gemiddelde voor vergelijkbare onderzoeken ligt.

Er deden 178 diverse en representatieve bedrijven mee, waaronder exporteurs, buitenlandse investeerders en toekomstige exporteurs van verschillende sectoren en bedrijfsgroottes. Dit zorgt ervoor dat de resultaten een uitgebreide momentopname van het zakelijke klimaat in Suriname bieden.

“Dit onderzoek is een cruciale stap om de behoeften van exporteurs en investeerders in Suriname beter te begrijpen. De resultaten benadrukken zowel onze sterktes als de uitdagingen die we moeten aanpakken om een concurrerend en inclusief zakelijk klimaat te creëren” aldus Amar Alakramsing, CEO van SITA.

De barometeronderzoeken worden halfjaarlijks gehouden.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Creative Tech Hub Caribbean lanceert VLINC Startup Café voor lokaal talent en ondernemers.
Suriname

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Rijstboeren. Illustratiefoto.
Suriname

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Leerlingen uit leerjaar 8 volgen een presentatie tijdens hun educatieve bezoek aan het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Suriname

Basisscholieren nemen kijkje achter de schermen bij ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Stank in lijkenhuis MMC Nickerie hindert nabestaanden bij afscheid
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend ingrijpen bij situatie lijkenhuis MMC Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws