• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Cubanen sluiten zich massaal bij ABOP van Brunswijk

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 december 2024 12:31
in Suriname
brunswijk abop

De afgelopen dagen is er een opvallende toename zichtbaar in de betrokkenheid van Cubaanse mannen en vrouwen bij de politieke partij ABOP.

Binnen de Cubaanse gemeenschap in Suriname groeit het geloof dat vicepresident en ABOP-leider Ronnie Brunswijk, mocht hij in de toekomst president worden, stappen zal ondernemen om hun verblijfsstatus te legaliseren.

Cubaanse burgers zijn naar verluidt druk bezig met het verzamelen en kopiëren van persoonlijke documenten zoals paspoorten en werkpapieren. Deze voorbereidingen worden door velen gezien als een belangrijke stap om zich aan te sluiten bij de partij.

Hoop op een stabiele toekomst

Een Cubaanse man vertelde aan GFC Nieuws: “Binnen onze gemeenschap gaat het gerucht dat Brunswijk, als hij president wordt, ervoor zal zorgen dat onze verblijfspapieren in orde komen. Dit is voor ons een kans op een betere toekomst en meer stabiliteit.”

De onzekerheid over hun verblijfsstatus drijft veel Cubanen naar de partij, in de hoop dat Brunswijk hun lot ten goede kan veranderen. Het idee dat een politieke aansluiting bij de ABOP mogelijk kan bijdragen aan een legalisatieproces geeft velen een sprankje hoop in een moeilijke situatie.

Reactie ABOP blijft uit

Tot nu toe heeft de ABOP geen officiële verklaring gegeven over de geruchten. Het is niet duidelijk of de partij daadwerkelijk plannen heeft om verblijfsvergunningen te regelen voor Cubaanse immigranten. Wel is bekend dat Brunswijk in het verleden steun heeft uitgesproken voor diverse gemeenschappen in Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

unnamed
Suriname

TIP bevrijdt vier slachtoffers van mensenhandel bij inval in Paramaribo-Noord

suriname paramaribo hof gerecht rechter strafzaken kabinet
Suriname

Fel protest Inheemsplatform ESAV tegen 12 maanden voorwaardelijke celstraf in Pikin Saron-zaak

Kanker Borst(1)
Gezondheid

Preventie, screening en zorg centraal op Wereld Kanker Dag

casemanagers pa juspol ahkco
Suriname

Negentien penitentiaire ambtenaren behalen Casemanager-certificaat

kaars dood overleden rouwproces
Suriname

Vrienden van 19- jarige bromfietser die na aanrijding is overleden intens verdrietig

raymond landvel tct
Suriname

Suriname licht digitale ambities toe tijdens CANTO 42

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws