• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Wereld Aidsdag 2024: Mensenrechten beschermen om AIDS te beëindigen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 december 2024 08:00
in Gezondheid, Suriname
HIV

Suriname heeft het hoogste aantal hiv/aidsbesmettingen in de regio.

Op 1 december, Wereld AIDS Dag, roept UMA Legal Aid & Marketing (UMA) op tot actie om de strijd tegen AIDS voort te zetten door de bescherming van mensenrechten centraal te stellen.

UMA onderstreept dat met betrokken gemeenschappen en een rechtvaardige benadering, de wereld in staat is om AIDS tegen 2030 als volksgezondheidsprobleem te beëindigen.

Mensenrechten als basis voor de aanpak van AIDS

UMA gelooft dat het beschermen van mensenrechten onmisbaar is voor een effectieve HIV-respons.

Historische vooruitgang in de bestrijding van HIV is rechtstreeks verbonden aan verbeteringen in mensenrechten en toegang tot gezondheidszorg.

Toch blijven bestaande lacunes in het realiseren van deze rechten een obstakel op weg naar het beëindigen van AIDS.

Als pleitbezorger voor sociale rechtvaardigheid en gelijke kansen, sluit UMA zich aan bij de Duurzame Ontwikkelingsdoelen (SDG’s), met name SDG 3 (Gezondheid en welzijn) en SDG 10 (Verminderen van ongelijkheid).

UMA zet zich in om de rechten en waardigheid van mensen, vooral de meest gemarginaliseerde groepen, te waarborgen. Dit omvat mensen die leven met HIV, degenen die risico lopen en zij die te maken hebben met discriminatie of uitsluiting.

Mis dit niet:

Bewoners noorden Paramaribo onwel door verstikkende rook na brandstichting

Toename grasbranden baart zorgen, brandweer kampt met beperkte capaciteit

Oproep tot actie

UMA roept leiders, beleidsmakers en gemeenschappen op om zich te verenigen en een “rechtenpad” te bewandelen. Dit houdt in:

Het versterken van gezondheidszorgsystemen zodat iedereen toegang heeft tot zorg.

Het wegnemen van stigma en discriminatie om een inclusieve samenleving te bevorderen.

Het ondersteunen van gemeenschappen in hun cruciale rol als drijvende kracht achter verandering.

“Het beschermen van ieders rechten is de sleutel tot het beschermen van ieders gezondheid.” UMA moedigt iedereen aan om stil te staan bij deze boodschap en zich actief in te zetten voor een wereld waarin niemand wordt achtergelaten. Samen kunnen we een einde maken aan AIDS.

Voor meer informatie of samenwerkingen, neem contact op met UMA Legal Aid & Marketing via +597 7212101 of bezoek onze sociale mediakanalen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Illustratiefoto Pixabay
Suriname

Bewoners noorden Paramaribo onwel door verstikkende rook na brandstichting

Ministerie waarschuwt voor verhoogd brandgevaar en beperkte brandweercapaciteit.
Suriname

Toename grasbranden baart zorgen, brandweer kampt met beperkte capaciteit

Regering koppelt grondbeleid aan behoud van zorgpersoneel
Suriname

Negentig AZP-verpleegkundigen ontvangen grondbeschikking als onderdeel aanpak brain drain

Ook Surinamers kunnen geld tegoed hebben als hun uitkering tussen 2020 en 2024 verkeerd is berekend.
Lifestyle

WIA jarenlang verkeerd berekend: ook Surinamers kunnen duizenden euro’s tegoed hebben

Geluidsoverlast en snel varen zorgen voor onrust in vissersdorp Pomona
Suriname

Politie spreekt bewoners vissersdorp Pomona aan over geluidsoverlast en vaargedrag

Bericht over vermiste hulpagent berust volgens KPS niet op waarheid
Suriname

Geen sprake van vermissing hulpagent, meldt politie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws