• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Weer een groep Mennonieten aangekomen in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
30 november 2024 07:19
in Suriname
mennomieten

Foto’s van een groep Mennonieten die vrijdag aankwamen op de Johan Adolf Pengel Luchthaven te Zanderij, hebben tot een verhitte discussie geleid.

De Mennonieten, afkomstig uit Bolivia, zouden plannen hebben om zich in Suriname te vestigen en grootschalige landbouw te bedrijven.

De groep heeft volgens eerdere berichten aangegeven dat zij tussen de 10.000 en 30.000 hectare grond nodig hebben om hun landbouwactiviteiten te ontplooien.

Hun aankomst heeft opnieuw zorgen opgeroepen bij een groot deel van de Surinaamse bevolking, die kritisch is over de mogelijke impact van hun landbouwmethoden. In andere landen wordt de groep namelijk geassocieerd met uitputting van landbouwgronden en ecologische schade.

Hoewel de regering herhaaldelijk heeft ontkend dat er al duizenden hectares grond aan de Mennonieten zijn toegewezen, blijven geruchten hierover hardnekkig circuleren.

De foto’s van de nieuw aangekomen groep, compleet met matrassen en persoonlijke bezittingen, hebben het debat over landgebruik en milieubeleid in Suriname verder aangewakkerd.

Critici vrezen dat de komst van de Mennonieten niet alleen een bedreiging vormt voor de natuur, maar ook voor de rechten van lokale gemeenschappen die afhankelijk zijn van het land.

De discussie richt zich daarnaast op het gebrek aan transparantie rondom gronduitgifte en de mogelijke gevolgen voor het milieu en de biodiversiteit.

De roep om meer duidelijkheid en een doordacht beleid wordt steeds luider. Het blijft de vraag hoe de regering deze kwestie zal aanpakken en of er meer betrokkenheid zal zijn van de samenleving bij het besluitvormingsproces.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Kritiek op meereizen echtgenoot president Simons krijgt geen bijval van lifestylekenner

Wateroverlast in Paramaribo
Suriname

Vertrouwen in aanpak wateroverlast volledig zoekgeraakt

President Simons en Lula da Silva
Suriname

Suriname en Brazilië sluiten reeks strategische akkoorden tijdens historisch staatsbezoek

Zo kan een Nederlands paspoort worden geblokkeerd totdat een regeling is getroffen.
Lifestyle

Remigratie naar Suriname biedt geen ontsnapping aan Nederlandse studieschuld

President Simons en Lula da Silva
Suriname

President Simons en Lula da Silva bekrachtigen samenwerking tussen Suriname en Brazilië

Vier primaire wegen krijgen nieuwe asfaltlaag. Zes maanden werkzaamheden gepland.
Suriname

Wegenautoriteit start asfalteringsproject op belangrijke wegen in Groot-Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws